Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca
Materiały i technologie
Lifestyle
Aktualności
Finanse i podatki
Edukacja

Spotkanie z higienistką stomatologiczną dla najmłodszych

Publikacja:
Spotkanie z higienistką stomatologiczną dla najmłodszych

Spotkanie z higienistką stomatologiczną dla najmłodszych

Pod koniec lutego w redakcji naszego portalu pojawili się wyjątkowi goście – młodzi podopieczni świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Caritas. W ramach projektu społecznego „Krok w stronę zdrowia” dzieci spotkały się z dwiema zaprzyjaźnionymi z Dentonetem higienistkami stomatologicznymi: Anią Makówką i Edytą Śmigiel, które przekazały im mnóstwo wiedzy na temat zdrowia i prawidłowej higieny jamy ustnej.

Kim jest higienistka stomatologiczna? Czym jest próchnica? Jakie są jej główne przyczyny? W jaki sposób należy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej? Co jeść, aby mieć piękne i zdrowe zęby? Na te i wiele innych pytań starały się odpowiedzieć dzieciom z łódzkiej świetlicy środowiskowej Caritasu higienistki stomatologiczne Ania Makówka i Edyta Śmigiel. Pod koniec lutego grupa kilkunastu dzieci odwiedziła redakcję Dentonetu w ramach projektu społecznego „Krok w stronę zdrowia”. Jedną z jego części jest nauka dbania o higienę jamy ustnej.

Na spotkanie, oprócz teorii, złożyła się również niezwykle interesująca część praktyczna. – Dzieci uczyły się na modelach poprawnej techniki mycia zębów i używania nici dentystycznej. Mogły z bliska obejrzeć i dotknąć sprzętu, który wykorzystujemy w naszej codziennej pracy, takiego jak piaskarka czy skaler. Udało nam się nawet wspólnie zbadać konsystencję oraz ziarnistość past ściernych i polerskich używanych przez higienistki – powiedziała Ania Makówka, która czytelnikom Dentonetu jest znana z prowadzonego na łamach portalu bloga dla higienistek i asystentek.

Na koniec dzieci wzięły udział w konkursie, w którym mogły sprawdzić, ile zapamiętały ze spotkania z higienistkami. Nagrody ufundowali sponsorzy – firmy Oral B, Colgate oraz Warsaw DentalMedica Show. Nikt nie opuścił naszej redakcji z pustymi rękami!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

4 / 12
spotkanie12
spotkanie12
spotkanie15
spotkanie16
spotkanie14
spotkanie12
spotkanie10
spotkanie2
spotkanie4
spotkanie6
spotkanie8
spotkanie9
spotkanie1
spotkanie 13