Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Wspierajmy Fundację Redemptoris Missio

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Wspierajmy Fundację Redemptoris Missio

Wspierajmy Fundację Redemptoris Missio

Dziś kilka słów o możliwości wsparcia Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, do czego gorąco zachęcam. Celem istnienia Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród  chorych w najuboższych  krajach świata.

Nasi lekarze, pielęgniarki i położne niosą pomoc najuboższym mieszkańcom świata. Wysyłamy leki, środki opatrunkowe do misyjnych szpitali i ośrodków zdrowia. Pomagamy cierpiącym i chorym. Wspomóż nasze dzieło. 

1% podatku

Wystarczy wpisać w formularzu PIT w odpowiednie rubryki  nazwę Fundacji Pomocy Humanitarnej  „Redemptoris Missio”, nasz numer KRS0000039129 oraz kwotę 1% od podatku dochodowego. Serdecznie dziękujemy! W 2015 roku dzięki kwotom przekazanym w ramach 1% udało nam się zgromadzić 91.030 zł i 53 gr.

Środki przeznaczone zostały na:

– wsparcie finansowe szkoły w Ngaoundaye (RŚA) w ramach akcji Adopcja Szkoły

– finansowanie edukacji najuboższych dzieci w Kamerunie w ramach akcji Adopcja na Odległość

– rozwój podstawowej opieki stomatologicznej na terenie misji Abong-Mbang w Kamerunie w ramach akcji Dentysta w Afryce

– zapewnienie podstawowej opieki kardiologicznej w krajach globalnego południa w ramach akcji Kardiolog w Afryce

– wsparcie finansowe szpitala św. Rafała w Ntamugendze (Demokratyczna Republika Konga)

– wsparcie finansowe hospicjum w Kabudze (Rwanda)

– wysyłkę 1620 paczek z pomocą humanitarną do ośrodków misyjnych, szpitali i przychodni w: Etiopii, Rwandzie, Tanzanii, Kongo, Zambii, Kenii, Burundi, Kosowie, Indiach, Indonezji, Gabonie, Czadzie, Nepalu, Republice Środkowej Afryki, Kazachstanie, Senegalu, Jamajce, Meksyku, Boliwii oraz na Madagaskarze, Papui Nowej Gwinei, Ukrainie i Białorusi

– wysyłkę kontenera z pomocą humanitarną do Kamerunu i RŚA

– zabezpieczenie środków na wyjazd lekarzy do Nepalu i Kamerunu w 2016 roku (28 000 zł) 

Przekaż darowiznę

Przekaż darowiznę na działalność statutową Fundacji, bieżące Akcje Fundacji (dopisek z nazwą Akcji) lub druk i wysyłkę kwartalnika „Medicus Mundi Polonia” (dopisek MMPolonia)

Współpraca dla Firm

Firmom, które wsparły działalność Fundacji, bądź poszczególne jej Akcje oferujemy status Przyjaciela Fundacji. O współpracy z Przyjaciółmi Fundacja informuje przez:

– wysłanie pisemnego podziękowania dla Firmy,

– umieszczenie informacji o współpracy, logo firmy wraz z linkiem do strony internetowej Firmy na stronie internetowej Fundacji,

– umieszczenie informacji o współpracy na ulotkach, plakatach i materiałach promocyjnych Fundacji i poszczególnych Akcji,

– podawanie informacji o współpracy w mediach,

– wyrażenie zgody na wykorzystanie przez Firmę – Przyjaciela w czasie trwania współpracy logo Fundacji wraz z informacją o wsparciu w materiałach reklamowych, kampaniach reklamowych  i kanałach informacyjnych Firmy.

Zostań Wolontariuszem

Siłą Fundacji są Wolontariusze, to na nich opiera się nasza działalność i to oni są naszymi ambasadorami w swoim środowisku. Bez nich nie bylibyśmy w stanie pomagać tylu potrzebującym. Wolontariusze uczestnicząc w tym dziele mają do wyboru możliwość bezpośredniej pomocy w Centrum Wolontariatu Fundacji przy:

– pakowaniu paczek, przygotowaniu materiałów promocyjnych Fundacji,

– pomocy w pozyskaniu środków na zrealizowanie zamówień misjonarzy,

Oraz na terenie całego kraju poprzez:

– kolportaż materiałów promocyjnych Fundacji i pomoc w organizacji wystaw.

Dla Lekarzy

Lekarze Fundacji docierają w najdalsze zakątki świata. Swoją pracą i umiejętnościami służą najbiedniejszym pacjentom misyjnych szpitali. Niektórzy z nich pracują w ramach programu Polska Pomoc realizowanym wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, inni jako wolontariusze Fundacji.

Więcej informacji pod adresem: www.medicus.ump.edu.pl

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji