Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Dentysta w Tanzanii

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dentysta w Tanzanii

Dentysta w Tanzanii

Kamerun, Republika Środkowoafrykańska, Tanzania. Dziś zachęcamy do zapoznania się z relacją polskiej dentystyki, który od trzech tygodni pracuje właśnie w Tanzanii. Oczywiście wszystko w ramach akcji „Dentysta w Afryce”.

Na początku grudnia…
Moje przygotowania trwają. Już bliżej niż dalej! 19.12 wylot do Tanzanii ! Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się spełnić moje życiowe marzenie i spędzę 6 miesięcy w Kiabakarii jako dentysta. Dodatkowo jestem zachwycona faktem, iż będę mogła przeżyć Święta Bożego Narodzenia w Afryce, jak również później Wielkanoc, myślę, że będą to niezapomniane i wyjątkowe chwile. Oczywiście cały mój pobyt i pracę możecie śledzić na stronie Dentysta w Afryce Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, pomagają i trzymają za mnie kciuki. Mam nadzieję, że będzie coraz więcej chętnych, którzy będą chcieli wybrać się na taką misję.

19.12
Gotowa do odlotu:)dziękuję mojej ekipie pożegnalnej? jeszcze tylko doba, 3 przesiadki i widzimy się w Tanzanii ! Do zobaczenia.

Dentysta Afryka

22.12
Przygotowania trwają 🙂 zarówno wczoraj jak i dzisiaj sprawdzamy cały sprzęt w gabinecie, który rok temu założył tu Konrad Rylski. Unit działa jak należy, mnóstwo materiałów, znieczuleń i wiele wiele innych rzeczy na wyposażeniu. Dzisiaj udało mi się uruchomić aparat rentgenowski i połączyć go z programem komputerowym, co usprawni pracę i prowadzenie kartoteki pacjentów. To wszystko udało się dzięki pomocy dzielnej ekipy i mojej asystentki. Jutro działamy z autoklawem i destylarką. Trzymajcie kciuki !

Tanzania Dentysta

2.01.2018
Pierwszy dzień udany! 10 pacjentów, trochę ekstrakcji, a nawet lakowanie ! Jak na początek bardzo spokojnie;) Rano mieliśmy kilka problemów technicznych, ale z pomocą elektryka wszystko zostało rozwiązane i działa jak należy.

26114239_1534399716613338_7902651704360853852_n

Ciąg dalszy nastąpi…