Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Różne rodzaje koron na różnych podbudowach – wskazania kliniczne i wykonanie

Prowadzący:
lek. stom. Jerzy Pytko, lek. dent. Maciej Kurzyński
Miejsce:
Łódź, Centrum Dydaktyczne UM w Łodzi, ul. Pomorska 251, sala fantomowa
Data:
16 lutego 2019
Cena:
1680 zł

Wykład i warsztat praktyczny. Omówienie rodzajów stopni i preparacji zębów przy wykonywaniu koron. Rodzaje wierteł zalecanych do szlifowania zębów. Retrakcja dziąsła. Masy wyciskowe i ich zastosowanie oraz błędy najczęściej popełniane podczas wykonywania wycisków. Wykonanie koron czasowych natychmiastowych w jamie ustnej pacjenta. Ostateczne osadzanie i cementowanie koron ceramicznych na zębie.

Wykładowca: lek. stom. Jerzy Pytko, lek. dent. Maciej Kurzyński   

lek. stom. Jerzy Pytko – Absolwent wydziału stomatologii AM Łódź. Zaraz po studiach wykładowca i nauczyciel zawodu w Szkole Medycznej Techników Dentystycznych w Łodzi. Przez 12 lat jako starszy asystent w Instytucie WAM w Warszawie prowadził szkolenia na drugi stopień specjalizacji z protetyki. Kolejne 10 lat pracował jako kierownik przychodni stomatologicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Członek założyciel i wieloletni wykładowca w SPLD. Uczestnik wielu szkoleń teoretycznych i praktycznych w Niemczech i USA. Ponad 40 lat prowadził prywatną praktykę stomatologiczną w Łodzi, następnie w Warszawie. Wieloletni wykładowca , prowadzi wykłady z zakresu protetyki. Od kilkunastu lat współpracuje z firma Esdent.                                                                                      

lek. dent. Maciej Kurzyński – Ukończył studia na wydziale lekarsko-dentystycznym Akademii Medycznej we Wrocławiu. W trakcie studiów interesował się chirurgią stomatologiczną, obecnie swoją uwagę koncentruje na stomatologii odtwórczej, protetyce i pracy z mikroskopem który stał się jej podstawowym narzędziem. W swojej praktyce kładzie nacisk na współpracę z pacjentem oraz świadomość wykonywanych procedur, z tąd dużą rolę w procesie leczenia odgrywa dokumentacja fotograficzna. Z firmą Esdent współpracuje w zakresie szkoleń z protetyki stomatologicznej.

 

PROGRAM

10.00 – 17.00/17.30

Wykład

Wykład omawiający wykonany zabieg szlifowania zębów

omówienie rodzajów stopni i preparacji zębów przy wykonywaniu koron ceramicznych; retrakcja dziąsła przy pomocy nici retrakcyjnych (dwie warstwy) przed pobraniem wycisku; rodzaje wierteł zalecanych do szlifowania zębów ze stopniem prostym i zaokrąglonym; rodzaje mas wyciskowych i ich zastosowanie oraz możliwości popełnienia błędu; omówienie zasad artykulacji; wykonanie koron czasowych natychmiastowych w jamie ustnej pacjenta; ostateczne osadzanie i cementowanie koron ceramicznych na zębie; podstawowe zasady współpracy z technikiem dentystycznym; Prawidłowa pozycja pracy – podstawowe zasady ergonomii; Szlifowanie zębów – pokaz live na fantomie; Wstępne omówienie rodzaju pracy, kształtu zębów i koloru zębów; Preparacja zębów; wstępne szlifowanie; zakładanie pierwszej warstwy nitki retrakcyjnej; ostateczne szlifowanie zębów pod koronę pełnoceramiczną ze stopniem prostym i założenie drugiej warstwy nici retrakcyjnej; odkażenie i zabezpieczenie zęba przed wpływami środowiska jamy ustnej; wyciski masami silikonowymi pola protetycznego i zębów przeciwstawnych masą alginatową; pomiary artykulacyjne; wykonanie koron natychmiastowych z mas kompozytowych i osadzenie ich na cement  tymczasowy

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE

Pokaz pobierania wycisku      

Szlifowanie zębów na fantomach przez uczestników kursu, prawidłowa pozycja lekarza przy zabiegu protetycznym

Wykorzystanie mikrosilnika elektrycznego z końcówką przyspieszającą i zalety jego stosowania

Nauka podglądu pola protetycznego w lusterku stomatologicznym

Podsumowanie zabiegów z dyskusją                                                                    

 

 UCZESTNICY POWINNI ZABRAĆ FARTUCH I OBUWIE DO PRACY NA SALI KLINICZNEJ !!!!!!!

 

Organizator:      ESDENT Małgorzata Baziuk, ul. Pomarańczowa 8, 54-058 Wrocław 

tel. 71 353 83 51, 695 544 449

www.szkoleniadent.pl, szkolenia@ede.pl

Opłaty za szkolenie prosimy dokonywać na konto:

ING BANK ŚLĄSKI S.A. 90105015751000002257704359

Obowiązuje opłata rezerwacyjna