Dentonet
PACJENT
E-mail
Znaleziono: 11 wyników we wszystkich naszych działach.

Wyniki wyszukiwania Sortuj po dacie

Stan zapalny zębów a wzrost białych krwinek

Byłabym wdzięczna za poradę dotyczący wpływu zębów na wzrost białych krwinek. Otóż powtarzane dwukrotnie w odstępie 3 tygodni badania krwi wykazały leukocytozę i w porównaniu do pierwszego badania poziom WBC wzrósł. Przyczyna jest trudna do zdiagnozowania, ale jedną z możliwości są stany zapalne zębów. Obecnie mam wszystkie zęby wyleczone, przynajmniej tak było na czerwcowej wizycie. Oprócz tego jestem szczęśliwą posiadaczką trzech nie w pełni wyrżniętych ósemek. Jedna jest prawidłowa, jedna przesunięta w stronę policzka i wyżynaniu jednej towarzyszyła ropa ( jakoś w kwietniu). Jestem po leczeniu kanałowym zęba ze zgorzelą miazgi (stan zaczął się prawdopodobnie w grudniu, początek leczenia w marcu, koniec leczenia w czerwcu). To aby przestawić ogólny stan.
Moje pytanie brzmi: Czy jest możliwość, by gdzieś stan zapalny rozwijał się bezobjawowo i powodował wzrost WBC? Dodam, ze przy stanie zgorzelinowym zęba nie miałam żadnych objawów, oprócz lekkiego pulsowania przy schylaniu się/ wstawaniu. A może to te ósemki są przyczyną takiego stanu rzeczy?

Autor: Michał Maliński

Kruszące się i psujące zęby po ciąży

Mam wielki problem i zastanawiam się, co z tym zrobić. Od około miesiąca zaczęły mi się osuwać dziąsła na dolnej szczęce, następnie jedynki i dwójki na dole zaczęły sie wykruszać, pojawiły się przez to dziurki i z przodu i z tyłu zębów. Zawsze myłam zęby regularnie. Dwa lata temu urodziłam dziecko. Nie wiem, co teraz robić, aż strach umyć zęby, bo za każdym razem wypada jakiś kawałeczek. Już zapisałam się do dentysty, ale wizytę mam dopiero za dwa tygodnie. Czy mogę sobie jakoś pomóc w domu?


 

Autor: Michał Maliński

Zdarte dziąsła po zabiegu piaskowania zębów

Kilka dni temu miałam piaskowanie zębów. Po zabiegu zauważyłam, że mam zdarte dziąsła, tj. zrobiły się cieniutkie, zwłaszcza w rejonie dolnych siekaczy, brakuje takiego charakterystycznego kołnierzyka z dziąsła, który zwykle otacza zęby. Poza tym niektóre brodawki są uszkodzone, tj. albo są cieńsze, albo mają ścięte wierzchołki. Jestem już parę dni po zabiegu, ale dziąsła dosyć mocno bolą, pieką. Regularnie kładę na nie solcoseryl. Czy takie dolegliwości po tym zabiegu to norma? Czy dziąsła się zregenerują, czy jest szansa, że wrócą do poprzedniego stanu? Dodam, że nie mam paradontozy, złogów kamienia ani żadnych innych problemów z dziąsłami. Chciałam po prostu usunąć z zębów osad po herbacie.

Autor: Michał Maliński

Chcę pozbyć się diastemy, ale mam krzywe jedynki

Mój problem i powód największych kompleksów - to dosyć spora diastema między jedynkami. Marzę o tym, żeby się jej pozbyć. Czytałam wiele o kompozycie i wydaje mi się dobrym, niedrogim wyjściem. Tylko posiadam wątpliwość: mam nie do końca równe zęby (jedynki są leciutko przekrzywione) i zastanawiam się czy na takie właśnie zęby da się nałożyć kompozyt bez wcześniejszej kuracji z aparatem ortodontycznym. Taki aparat to już spory wydatek i super by było, gdyby mogło się obejść bez niego.

Autor: Michał Maliński

Proszę o ocenę zdjęcia RTG

Bardzo proszę o ocenę mojego zdjęcia RTG, czy nie ma jakiś nieprawidłowości, torbieli itd. Na początku roku 2012 miałem wyrywane wszystkie 4 ósemki.


 

Autor: Michał Maliński

Czy połknięcie plomby amalgatowej jest szkodliwe?

Mam w uzębieniu dużo plomb amalgamatowych. Co jakiś czas któraś wypada, wówczas prawie zawsze ją niechcący połykam. Czy nie jest to szkodliwe dla organizmu? A jeśli tak, to w jaki sposób może mi to zaszkodzić?

Autor: Michał Maliński

Dlaczego robią mi się plamy na zębach, skoro je myję i czyszczę aparat?

Mam 14 lat. Niedawno zdjęto mi stały aparat. Nosiłam go 4 lata. Okazało się, że mam próchnicę na 3 zębach. Poszłam do dentysty i w ciągu dwóch wizyt miałam wyleczone zęby. Dentysta powiedział, że mam na dolnej, prawej piątce plamkę, ale powinna się zmineralizować. Aby wada uzębienia nie wróciła, muszę nosić cały czas aparat "ściągany". Myję zęby dosłownie po wszystkim, co zjem i wkładam aparat (jego również myję). Mimo tego, plama na tej piątce powiększyła się i jest już czarna (mała), a do tego na kolejnych dwóch zębach (górna, prawa szóstka i siódemka) mam malutkie czarne plamki na powierzchni żującej. Jak to możliwe? Dokładnie szoruję zęby, używam nitki. Jem czasem coś słodkiego, ale od razu lecę myć zęby.

Autor: Michał Maliński

Co mogę zrobić z przerwami między zębami? Jak zatrzymać proces niszczenia się zębów?

Moje uzębienie ma ubytki, a to co zostało, nie jest w zbyt dobrym stanie (ale myślę, że do wyleczenia). Na skutek braków w dolnej szczęce rozsunęły mi się zęby i widać miedzy nimi przerwy, oczywiście nie wygląda to zbyt estetycznie. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Druga sprawa to taka, iż stomatolog powiedział, że mam bardzo słabe "kości" (oczywiście chodzi o uzębienie) i w trakcie leczenia, gdy był robiony jeden ząb w dwóch innych, już robiły się np. dziurki. Co mam w tym wypadku zrobić? Jak dbać o zęby, by zatrzymać ten proces? Inaczej mój portfel długo tego nie wytrzyma.

Autor: Michał Maliński

Co zrobić, aby wzmocnić zęby?

Chciałam zapytać, co mam zrobić, żeby wzmocnić zęby, bo moja dentystka powiedziała, że mam słabe. Nie wiem, czy kwestia wieku jest tu istotna, ale jeśli tak, to mam 21 lat.

Autor: Michał Maliński

Co zrobić, aby zęby nie łamały i nie kruszyły się?

Od 13 roku życia nieprzerwanie, aż do 26 mam bulimię. Przestałam wymiotować w ciąży i od tego czasu normalnie się odżywiam. Dodatkowo do bulimii dochodzi jeszcze bardzo posunięty bruksizm, spowodowany zarówno stresem, jak i wadą zgryzu. W wieku 23 lat miałam nadbudowywaną całą czaszkę materiałem światłoutwardzalnym, ale teraz zaczyna mi się znacznie wycierać i ponownie pojawia się ból. Większość zębów, a szczególnie przednie, mam martwe. Mam bardzo kruche zęby, wystarczy, że ugryzę nie tak chleb i się kruszą. Pytanie jest takie. Co mogę zrobić, by moje zęby się nie ścierały, nie łamały. Nadbudowa już była - 4 lata i problem powrócił. Korony? Implanty? Czy zęby pod koroną psują się? Czy korona się ściera? Może lepsze będą implanty? Słyszałam, że korony są bardzo niewygodne, przeszkadzają. Czy implanty się ścierają, zużywają? Trzeba je wymieniać? Czy może jednak zastosować korony, czy coś co da mi możliwość skorzystania z nowych przyszłych możliwości stomatologii?

Autor: Michał Maliński

Czy istnieje możliwość wyleczenia ruszającego się i puchnącego zęba?

Mniej więcej pół roku temu przytrafił mi się stan zapalny w okolicy górnej lewej siódemki. Był to jeden z naszych bardzo długich okresów świątecznych i nie udało mi się znaleźć stomatologa, więc udałem się do internisty. Lekarz rozumiejąc moją sytuację zaordynował antybiotyk i wizytę u stomatologa. Antybiotyk zaczął skutkować, zmniejszył się obrzęk oraz ból, jednak wtedy zauważyłem, że owa siódemka zaczęła mi się ruszać. Po zakończonych świętach udałem się do stomatologa, który zalecił RTG siódemki. Tak też uczyniłem i przy następnej wizycie stomatolog poinformował mnie, że z prześwietlenia wynika, że ząb jest zdrowy. Stomatolog postanowił wyłączyć go ze zgryzu poprzez spiłowanie i zalecił płukanie naparem szałwii. Jednak ten ząb nadal mi się rusza i co jakiś czas puchnie. Chciałbym wiedzieć, czy istnieje możliwość wyleczenia mojej przypadłości czy też lepiej będzie usunąć tego zęba?

Autor: Michał Maliński
WYŚWIETLAJ 10 20 50