Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Wprowadzające Szkolenie Implantologiczne dla Lekarzy Warszawskiej Izby Lekarskiej

Prowadzący:
dr n. med. Michał Łobacz
Miejsce:
Warszawa
Data:
27 kwietnia 2024
Cena:
150 PLN
Punkty edukacyjne:
3
Rejestracja:
https://izba-lekarska.pl/imszkol/start_zgloszenie.php?idszkolenia=632

Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty szkoleń organizowanych przez OIL w Warszawie.

27 kwietnia odbędzie się kurs wprowadzający do implantologii. Kurs przeprowadzi  dr n.med. Michał Łobacz. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, specjalista chirurgii stomatologicznej. Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej UM w Lublinie. Sekretarz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej. Członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz Członek Zespołu Ekspertów ds. Akredytacji w dziedzinie chirurgii stomatologicznej.

Szkolenie będzie składało się z części teoretycznej oraz praktycznej. Na kursie między innymi będzie można zapoznać się ze wskazaniami i przeciwskazaniami do leczenia implantologicznego. Omówione zostaną zasady planowania leczenia implantologicznego na podstawie CBCT oraz jak interpretować CBCT w kontekście pozycjonowania implantów. Ogólne przedstawienie opcji protetycznych w implantologii, a także kluczowych aspektów leczenia implantologicznego. Omówione zostaną zalecenia pozabiegowe oraz zasady farmakoterapii dla pacjentów. Na koniec wykładu przewidziana jest część o zapobieganiu i zarządzaniu powikłaniami.

Po krótkiej przerwie rozpocznie się część praktyczna polegająca na wprowadzeniu implantu stomatologicznego w model żuchwy lub szczęki z zastosowaniem kasety Surgical Kit i fizjodyspensera. Każdy z uczestników będzie miał szanse na samodzielne wszczepienie implantu pod okiem prowadzącego.

Szkolenie będzie na pewno dobrą okazją do postawienia pierwszego kroku dla osób, które myślą o rozpoczęciu swojej przygody z implantologią i skorzystanie z wiedzy wykładowcy, który przeprowadził kilkaset podobnych szkoleń i wszczepił kilka tysięcy implantów. 

Szczegółowy program szkolenia i zapisy znajdą Państwo pod linkiemi https://alphabio.pl/pureacademy/?pa=01, gdzie będzie można zapoznać się również z innym szkoleniami implantologicznymi na systemie Alpha Bio Tec.