Dentonet
PACJENT
E-mail
Znaleziono: 11 wyników we wszystkich naszych działach.

Wyniki wyszukiwania Sortuj po dacie

W jaki sposób leczy się przodozgryz?

W jaki sposób można leczyć lub dokonać korekcji wady zgryzu, jaką jest przodozgryz (mam nadzieję, że właściwie nazwałem)? Chodzi o znaczne wysunięcie dolnej szczęki względem górnej? Czy operacja chirurgiczna, o której słyszałem, jest jedynym wyjściem w tej sytuacji?

Autor: Michał Maliński

Czy mogę zmniejszyć szparę między zębami?

Mam nieładną szparę między górnymi jedynkami. Czy można ją jakoś wypełnić, czy zrobić z tym cokolwiek, np. zmniejszyć tę szparę? Czy taki zabieg jest drogi?

Autor: Michał Maliński

Czy usunięcie mojej „szóstki” poprawi sytuację?

Moje górne ósemki są częściowo wyrżnięte i przynajmniej jedna (prawa) wyrzyna krzywiąc mi szczególnie 2. pomiędzy tą ósemką, a 2 mam 6, która mogłaby być usunięta, ponieważ ma tam dużą próchnicę. W dodatku jest to ząb przynajmniej częściowo martwy w wyniku zatrucia jak przygotowania do leczenia kanałowego, które nie doszło do skutku. Moje pytanie jest następujące: czy usunięcie tej szóstki poprawi sytuację? Czy ósemka nie będzie dalej krzywić przednich zębów? Czy będzie wtedy możliwość uniknięcia usuwania ósemki?

Autor: Michał Maliński

Jakich szczoteczek używać do czyszczenia szczelin w aparacie i jak o niego dbać?

Wczoraj założono mi aparat stały na górnych zębach, wiem o dokładnej pielęgnacji, ale mam problem, ponieważ chciałbym wybrać metodę skuteczną i ekonomiczną. Czy do czyszczenia szczelin między zębami i zakamarków w aparacie wybrać szczoteczki międzyzębowe, czy może lepiej szczoteczki elektryczne z odpowiednimi końcówkami? Jak dbać o aparat?

Autor: Michał Maliński

Jakie rezultaty przynosi progenia i gdzie można wykonać ją na terenie Trójmiasta?

Mam 26 lat i wadę zgryzu (wysunięta dolna szczęka. Wcześniej (tzn. w wieku ok. 13-16 lat) nosiłam aparaty ruchome, jednak to nie przyniosło rezultatu i zrezygnowałam. Teraz słyszałam o operacyjnym leczeniu progenii. Chciałabym dowiedzieć się o rezultatach. W jaki sposób można dostać skierowanie na operację i gdzie można wykonać ją na terenie Trójmiasta?

Autor: Michał Maliński

Czy można wyprostować zęby bez noszenia aparatu?

Mam lekko zachodzące na siebie jedynki i dość wystające kły, które mi się nie podobają. Na moje oko wystarczyłoby mi usunąć obie czwórki, a zęby same znalazłyby swoje miejsce, ponieważ wyglądają tak, jakby im go właśnie brakowało. Czy takie coś byłoby możliwe i obeszłoby się bez noszenia aparatu? A jeśli już, to czy aparat można dostać na kasę chorych?

Autor: Michał Maliński

Moja córeczka wysuwa dolne zęby przed górne. Co to może oznaczać?

Moja półtoraroczna córeczka wciąż wysuwa dolne zęby przed górne - robi to w zasadzie bez przerwy, ale jak zamyka buzię to górne zęby są przed dolnymi. Jej brat bliźniak nie robi czegoś takiego. Co to może oznaczać i co powinnam zrobić?

Autor: Michał Maliński

Czy można na cofniętą „dwójkę” nałożyć imitację zęba?

Zwracam się do Państwa z pewnym problemem. Dotyczy on mojego uzębienia, a dokładnie "krzywego" uzębienia. Mam na myśli moją "dwójkę". Jest ona dość mocno cofnięta do tyłu, z tego względu, że mam duże jedynki. Chciałem się dowiedzieć czy istnieje taka możliwość, aby na taką "dwójkę" nałożyć imitację zęba lub coś w tym rodzaju? Czy raczej lepiej usunąć ją i wstawić sztucznego ząbka. Wiem, że to nie rozwiąże w pełni mojego problemu, ale nie chcę zakładać stałego aparatu. Chcę tylko, aby ząbki choć trochę wyglądały, że są w łuku. Wiem, że najlepiej doradzi mi mój stomatolog, ale przed jego pójściem chciałem prosić o podpowiedź z waszej strony. Do mojego maila załączam 3 zdjęcia przedstawiające "2".

Autor: Michał Maliński

Problem ze zgryzem. Proszę o poradę.

Mam problem ze zgryzem. Byłam już u wielu ortodontów i za każdym razem nie chcieli podjąć się leczenia mojej wady, niektórzy mówili, że takie coś to tylko operacyjnie, albo jakaś klinika wzięłaby mnie za przypadek dydaktyczny, że nie spotkali się z takim czymś. Mam zgryz otwarty, moje zęby stykają się dopiero na piątkach, przerwa wygląda na ok. 4mm, nie wiem, czy coś można z tym zrobić. Mam już skończone 18 lat, mam zdjęcie zgryzu i czaszki, ale było robione jakieś 3-4 lat temu. Byłabym wdzięczna za jakąś radę (choć pewnie napiszecie, że trzeba to zobaczyć). Proszę bardzo o jakieś wskazówki.

Autor: Michał Maliński
WYŚWIETLAJ 10 20 50