Dentonet
KALENDARIUM
KALENDARIUM
E-mail
WRÓĆ DO KALENDARIUM

DENTONET-BIODENT

DOŚWIADCZENIE JEST NASZYM ATUTEM. Pasja, innowacyjne myślenie. Od tego się zaczęło.     Nasza historia zaczęła się w 1989 roku, kiedy to trzech młodych doktorów farmacji, pracowników naukowych Akademii Medycznej w Poznaniu, zaryzykowało i zrobiło coś, czego nikt dotąd nie uczynił. Tak powstał BIOFARM, pierwsza w Polsce prywatna hurtownia farmaceutyczna z apteką w Poznaniu. Kolejnym […]


DENTONET-BIODENT

DENTONET-BIODENT

DOŚWIADCZENIE JEST NASZYM ATUTEM.

Pasja, innowacyjne myślenie. Od tego się zaczęło.

 

 

Nasza historia zaczęła się w 1989 roku, kiedy to trzech młodych doktorów farmacji, pracowników naukowych Akademii Medycznej w Poznaniu, zaryzykowało i zrobiło coś, czego nikt dotąd nie uczynił. Tak powstał BIOFARM, pierwsza w Polsce prywatna hurtownia farmaceutyczna z apteką w Poznaniu. Kolejnym istotnym krokiem było wyodrębnienie w ramach firmy działu stomatologii. W 1992 roku właściciele decydują się na wyodrębnienie z Biofarmu niezależnego przedsiębiorstwa, które koncentruje swą działalność na dystrybucji sprzętu stomatologicznego i kolejno wprowadza na rynek międzynarodowych liderów z branży. Takie były początki firmy BIODENT.

Firma rozwijała się dynamicznie wprowadzając na rynek kolejno aparaturę rentgenowską dla stomatologii, pierwszą na świecie radiografię cyfrową wykorzystującą specjalne płytki obrazowe do wykonywania cyfrowych zdjęć RTG i najnowocześniejszą kamerę wewnątrzustną Ultracam III. Następnie komputerowy system rejestracji i analizy zgryzu T-Scan II oraz aparat RTG Cranex Tome. W 2002 roku, po raz pierwszy w Polsce, BIODENT zaprezentował Waterlase – laser hydrokinetyczny Er,Cr:YSGG do tkanek twardych i miękkich firmy Biolase. Nawiązał także współpracę z firmą Cattani, światowym liderem w dziedzinie ssaków i kompresorów stomatologicznych.

Obecnie jesteśmy dystrybutorem szeroko rozumianej technologii hi-tech dla stomatologii. Wiele uznanych marek znajduje się wyłącznie w naszej ofercie. Stawiamy na to, by na polski grunt przenosić najbardziej obiecujące rozwiązania. Dzisiaj są to nowoczesne lasery. BIODENT proponuje je już nie tylko dla stomatologii, ale także m.in. laryngologii. Laseroterpia to przyszłość, która zaczyna się dzisiaj.

Mamy świadomość, że nowoczesny sprzęt w gabinecie to nie wszystko. Dlatego w naszej firmie każdy zainteresowany stworzeniem nowoczesnego stanowiska pracy otrzyma wsparcie. Pomagamy pozyskać fundusze unijne. Oferujemy kompleksowe wyposażanie gabinetów stomatologicznych. Gwarantujemy serwis w całym kraju i idziemy krok dalej – oferujemy profesjonalne szkolenia. Organizujemy również, od ponad 20 lat, wyjazdy studyjne – ciekawe zarówno pod względem merytorycznym, jak i turystycznym.

BIODENT to rodzinna marka, a to oznacza, że jest dla nas wyjątkowo ważna. Przyszłość firmy traktujemy bardzo osobiście. Dlatego nie poprzestajemy na standardowych procedurach. Gwarancja to dla nas nie tylko działania zgodne z obowiązującym prawem. To przede wszystkim nasza obietnica, że pomożemy wybrać produkty i sprzęt stomatologiczny na miarę XXI wieku, ale również na miarę rzeczywistych potrzeb.

Staramy się wykorzystywać wszystkie możliwe szanse na uzyskanie dobrego finansowania sprzętu stomatologicznego. Jesteśmy przygotowani do tego, by profesjonalnie przeprowadzić każdego przez proces pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej. Możemy poszczycić się ponad 95% skutecznością przy pozyskiwaniu funduszy z unijnego wsparcia. W tym zakresie współpracujemy z Grupą Doradczą ECDF.

Rozwój wymaga ciągłego doskonalenia. Dla specjalistów z branży stomatologicznej praktyczne szkolenia i warsztaty produktowe są nieocenione. Dlatego BIODENT aktywnie uczestniczy w tego typu spotkaniach. Jesteśmy sponsorem szkoleń w ramach Akademii Dawsona, rozpoczęliśmy także współpracę z Polskim Towarzystwem Stomatologii Laserowej. Poza tym organizujemy we własnym zakresie szkolenia zarówno dla naszych klientów, jak i kadry handlowo-serwisowej. Odbywają się one kilka razy w roku. Ze szczegółami można zapoznać się odwiedzając naszą nową stronę internetową.

Wyjazdy studyjne są jednym z rodzajów turystyki edukacyjnej. Dla nas to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Brazylia, Kuba, Kenia, Wenezuela, Birma… to tylko niektóre miejsca, które już odwiedziliśmy. We współpracy z profesjonalnym biurem podróży, przynajmniej raz w roku, organizujemy ciekawe zarówno pod względem merytorycznym, jak i turystycznym, wyjazdy w najdalsze części świata. W ten sposób pragniemy poznawać świat i umożliwić naszym klientom uczestnictwo w interesujących konferencjach czy targach w międzynarodowym towarzystwie. Tak było np.: w Meksyku, Kanadzie, Malezji, Chinach czy Singapurze, gdzie zorganizowana przez Biodent grupa uczestniczyła w corocznym kongresie stomatologicznym FDI. W tym roku naszym celem jest Iran. Serdecznie zapraszamy!

BIODENT to dziś specjalistyczna, rozwijająca się rodzinna firma, której celem jest zaspokajanie potrzeb profesjonalistów.

NASZA OFERTA:

BIOLASE
lasery do tkanek twardych i miękkich: WATERLASE iPlus 2.0, Epic X
SOREDEX
radiografia: DIGORA OPTIME, tomograf: SCANORA , CBT/PAN/CEPH: CRANEX 3D/3DX;
rtg punktowe : MINRAY
TEKSCAN
cyfrowa analiza zgryzu: T-SCAN Novus
BioRESEARCH – dysfunkcje SSŻ: BioEMG III i JVA
CATTANI
ssaki TURBO/MICRO SMART CUBE i kompresory
ACTEON
rtg punktowe : X-MIND , rvg : SOPIX , kamery wewnątrzustne : SOPRO

Ponadto: unity, autoklawy, narzędzia LM, piaskarki, oświetlenie. Projekty techniczne i doradztwo, autoryzowany serwis, dotacje UE.

 

OSOBA DO KONTAKTU

DENTONET-BIODENT
Marek Jankowiak
61 855 04 45
office@biodent.com.pl
BIODENT Jankowiak Sp. j.
61-764 Poznań, Wolnica 7/8B
www.biodent.com.pl
www.fb.com/biodentjankowiak