Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Zintegrowana implantologia

Publikacja:
Zintegrowana implantologia

Zintegrowana implantologia

Począwszy od planowania, poprzez wytworzenie szablonu chirurgicznego, aż po wszczep implantu oraz projekt i wyfrezowanie odbudowy – cały proces, oprócz wydajności czasowej, charakteryzuje się tym, że każdy jego etap może zostać wykonany w gabinecie.

Sprawdzenie aktualnej sytuacji
Aby postawiona diagnoza była solidna i niezawodna, należy sprawdzić sytuację z każdej perspektywy. Aby to umożliwić, zintegrowana implantologia łączy planowanie ostatecznej sytuacji protetycznej z informacją o tkankach miękkich i strukturze kostnej. Za pomocą skanera wewnąrzustnego CEREC Omnicam lub CEREC Bluecam w kilka chwil zobrazowane zostaje pole protetyczne, natomiast dane RTG otrzymuje się z jedenego z aparatów 3D: Galieleos Comfort Plus, Orthophos XG3D lub Orthophos SL 3D.

Bezpieczniejsze procedury dzięki lepszemu planowaniu
Dane z CEREC’a (projekt odbudowy) wraz z trójwymiarowym obrazem RTG zostają nałożone na siebie w oprogramowaniu GALILEOS Implant Planning. Sytuacja protetyczna, tkanki miękkie oraz chirurgicznie istotne struktury, takie jak nerwy, korzenie czy struktura kostna – wszystko widoczne jest na ekranie i umożliwa precyzyjne spozycjonowanie i zaplanowanie ułożenia implantu, tak aby zminimalizować inwazyjność późniejszych procedur.

Precyzja, na której można polegać
Wytworzony na podstawie danych z planowania szablon chirurgiczny z ogranicznikiem głębokości jest precyzyjnie dopasowany do wybranego implantu oraz jego położenia.
Lekarz sam podejmuje decyzje: może wytworzyć szablon samodzielnie w ciągu godziny za pomocą jednej z frezarek systemu CEREC (MCX lub MCXL Premium Package) bądź zamówić go z firmy SICAT. Rezultat pozostaje taki sam: bezstresowy wszczep implantu – dokładnie w pożądanej pozycji, idealnie dopasowany, na precyzyjnie zaplanowanej wysokości.

Wytworzenia odbudowy w gabinecie
Dzięki systemowi CEREC ostateczna odbudowa na implancie może zostać wytworzona bezpośrednio w gabinecie. Łącznik indywidualny z odpowiednią koroną, czy też korona przykręcana na implancie – w zależności od potrzeb sytuacji system CEREC pozwala na zaprojektowanie i wyfrezowanie odpowiedniej odbudowy (tymczasowej lub ostatecznej). Rezultatem jest zawsze wysoka estetyka projektu, dostosowana indywidualnie do pacjenta.

 

 

 

Zobacz również: 

http://www.sirona.com/en/products/digital-dentistry/implantology-with-cerec/
http://www.sirona.com/en/products/imaging-systems/

 

Red.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Implanty - Dentonet.pl
"Spotkania w Dentonecie": kiedy można wkroczyć z implantologią? Lekarz

W jakich sytuacjach korzystne dla pacjenta jest jeszcze leczenie endodontyczne, a kiedy może ono wpłynąć negatywnie na późniejsze leczenie implantologiczne? To temat dyskusji w kolejnych „Spotkaniach w Dentonecie”. Rozmawiali o tym dr n. med. Katarzy...

studia implantologiczne
Implantologia minimalnie inwazyjna coraz popularniejsza Lekarz

- Implantologia cieszy się wśród lekarzy dentystów olbrzymim zainteresowaniem. Podejrzewam, że myśli o tym 99% lekarzy - mówi w rozmowie z Dentonetem dr n. med. Jolanta Nowakowska-Socha, wykładowca, specjalista chirurgii stomatologicznej. - Widzę szc...