Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Żel wspomagający wgajanie się implantów

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Żel wspomagający wgajanie się implantów

Żel wspomagający wgajanie się implantów

Grupa badaczy z uniwersytetu w Uppsali w Szwecji opracowała nową powłokę, która może być stosowana w implantach ortopedycznych i  stomatologicznych. Nowy żel zapobiega odrzuceniu implantu i wspomaga jego połączenie się z kością i wgajanie.

Żelem smaruje się powierzchnię stykową implantu z kością, a białka stymulujące wzrost kości łączą się z nim i mogą być uwalniane w sposób kontrolowany.

Implanty ortopedyczne oraz stomatologiczne muszą mieć trwałość przez wiele lat, od tego, jak długo będą służyć pacjentowi i jaki będzie komfort pacjenta zależy w dużej mierze to, czy dobrze połączą się z kością. Nowy żel pokazuje, że powlekane powierzchnie tytanowe mogą wiązać cząsteczki białek, które maja wpływ na zrastanie się kości.

Warstwy żelu o grubości kilku nanometrów są nakładane w miejsce zespolenia implantu z kością, a białka BMP-2 odpowiedzialne za zrost kości łączą się z żelem, następnie białka te mogą być uwalniane powoli przez dodanie roztworu zawierającego wapń i wspomagać wgajanie się implantu.

Substancja powstała na bazie Hialuronianu substancji mającej właściwości hydrofilne oraz elastyczne. Obecnie nad żelem prowadzone są badania kliniczne.

 

KL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

żuchwa 3D - Dentonet.pl
Dwieście implantów szczękowych na miarę z Bionanoparku Lekarz

W 2018 r. łódzki Bionanopark przygotował kilkanaście implantów dla Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala WAM. Jest to jeden z nielicznych ośrodków, które umożliwiają przeprowadzenie kompleksowych badań nanostrukturalnych materiałów. – Odpowi...

Czy to koniec implantów? Recycling w stomatologii [aktualizacja] Lekarz

Autogeniczny materiał przeszczepowy, dzięki wydajnym białkom stymulującym o doskonałej biokompatybilności, jest idealnym źródłem zawiązka zęba. Kość autogenna nie powoduje reakcji immunologicznej odpowiedzialnej za odrzucenie przeszczepu.Powyższy fil...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres