Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Zdrowe zęby źródłem szczęścia!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Zdrowe zęby źródłem szczęścia!

Jak podaje brytyjskie pismo British Dental Journal zdrowe zęby mają dobroczynny wpływ na każdą sferę naszego życia.
 

 

Życie uczuciowe, relacje międzyludzkie, zaufanie i image każdego z nas zależą w dużym stopniu właśnie od zdrowego uzębienia.
 

 

Jak podaje pismo sprawa ta była przedmiotem badań na wybranej grupie osób.
 

 

Stwierdzono, że trzech na czterech badanych wyraźnie wskazywało na pozytywny wpływ zdrowego uzębienia ma ich ogólnie dobre samopoczucie i pozytywny wpływ na jakość ich życia.
 

 

Ponad 66% badanych wskazywało na aspekt ładnego wyglądu a od 42% do 44% podkreślało dobroczynny wpływ zdrowej jamy ustnej na ich pozycję społeczną, dobry stan zdrowia psychicznego, powodzenia w życiu uczuciowym i ogólne samozadowolenie.
 

 

Badania ukazały również różnicę w jakości życia (uwarunkowaną zdrowym uzębieniem) wśród różnych grup społecznych. I tak, ludzi starsi odczuwają niższą jakość życia w porównaniu do ludzi młodszych.
 

 

Również pracownicy fizyczni w aspekcie zdrowego uzębienia odczuwają niższą jakość swojego życia niż pracownicy umysłowi.
 

 

Autorzy badań zalecają rządowi brytyjskiemu wprowadzenie standardu stomatologicznego umożliwiającego posiadanie przez każdego obywatela 20 lub więcej zębów, gdyż ma to decydujący wpływ nie tylko na stan zdrowia jamy ustnej ale na jakość życia każdego Brytyjczyka.

 

 

na podstawie British Dental Journal
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

próchnica u przodków - Dentonet.pl
Na Grenlandii odkryto zęby prassaka sprzed 215 mln lat Lekarz

Jak informuje PAP, polscy paleontolodzy natrafili na mierzący 2 cm fragment żuchwy wraz z dwoma dwukorzeniowymi zębami, który należał do nieznanego dotąd prassaka przypominającego ryjówkę, sprzed 215 mln lat. Jak czytamy, niewielki fragment żuchwy ...

nitkowanie - Dentonet.pl
Irlandia: czy regularnie nitkujesz zęby? Niekoniecznie! Asysta

Nitkowanie zębów zaliczane jest do podstawowych zabiegów z zakresu codziennej higieny jamy ustnej. Stosowanie nici dentystycznych jest istotne nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale przede wszystkim pomaga w zachowaniu zdrowia jamy ustnej. Jed...

Fałszywy dentysta - Dentonet.pl
Zęby jak z obrazka, czyli o stomatologii w malarstwie Lekarz

Sądząc po pracach plastycznych sprzed kilkuset lat, zakres ówczesnej stomatologii był mocno zawężony. Prawie nie widać na nich profilaktyki, codziennej higieny jamy ustnej, ówcześnie stosowanych (z rzadka!) metod leczenia. Na obrazach dawnych mistrzó...

ROZWIŃ WIĘCEJ
5 sposobów na zdrowe zęby - Dentonet.pl
5 sposobów na zdrowe zęby - co trzeba o nich wiedzieć? Pacjent

Świadomość Polaków odnośnie zdrowia jamy ustnej wciąż pozostawia wiele do życzenia – myjemy zęby niedokładnie i za rzadko, dentystę odwiedzamy dopiero wtedy, gdy coś zaczyna nas boleć, nie dbamy też o jakość spożywanych posiłków. Tymczasem wystarczy ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres