Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Zazębista książka!

Publikacja:
Zazębista książka!

Zazębista książka!

„Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” to wyjątkowa książka o próchnicy dla dzieci! Pokaże dzieciom, czym kończy się niemycie zębów i jedzenie cukierków, a dorosłych nauczy, jak ważna jest troska o zęby swoich pociech. Pięknie ilustrowana, przygotowana z dbałością o najmniejszy szczegół, to książka dla wszystkich w każdym wieku.

Dlaczego powstała ta książka?

Anna Poznańska poprzez swoje dzieło chce nauczyć dzieci, czym jest próchnica. Cel ważny, ponieważ już najmłodsze dzieci w naszym kraju mają bardzo popsute zęby. Dlatego książka ma edukować – dzieci oraz dorosłych. Dzięki niej dzieci mogą się nauczyć, że słodycze nie są zdrowe, a dorośli dowiedzą się, jak dbać o zęby swoich pociech.

Czy jest na to lepszy sposób niż zabawne przygody sympatycznej Lukrecji? Mała bohaterka ze szczerością właściwą czterolatkom zadaje niewygodne pytania (Dlaczego pani sklepowa ma zęby dziurawe jak szwajcarski ser? Dlaczego wujkowi brzydko pachnie z buzi?). I to nie tylko dlatego, aby zaspokoić ciekawość. Przede wszystkim, będąc głosem Autorki, chce zachęcić ludzi do działania.

Książka „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” jest pięknie ilustrowana. Każdy element, łącznie z projektem typografii, Autorka wykonała sama przy użyciu mieszanej techniki, łączącej papier, odręczny rysunek oraz barwne plamy tuszu.

Autorka

Anna Manna Poznańska jest autorką, absolwentką ASP, a także mamą małej Róży. Przez wiele lat współpracowała ze stomatologami, projektując identyfikację graficzną ich gabinetów. Z tego względu tematyka zdrowia zębów jest jej bliska.

Anna Manna Maciągowska, to ta sama osoba – tylko przed ślubem. Pod panieńskim nazwiskiem Autorka przygotowywała projekty identyfikacji graficznej gabinetów, nagradzane w konkursach TOP design Gabinet Stomatologiczny.

Gdzie kupisz książkę?

Wszystko zależy od Ciebie, ponieważ jej wydanie uzależnione jest od aktywnego wsparcia osób, które zechcą ją przeczytać. Jak pomóc? Przekazując na rzecz projektu finansowe wsparcie w wybranej przez Ciebie wysokości.

Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć Autorkę, otrzyma wyjątkowe, zaprojektowane przez nią nagrody. Więcej informacji na temat projektu oraz form wsparcia znajdziesz na portalu Polak Potrafi: polakpotrafi.pl/projekt/zeby.

Kibicuj Annie Poznańskiej na facebookowym fanpage'u projektu, pełnym nowości i ciekawostek publikowanych każdego dnia: facebook.com/dlaczegodoroslimajadziwnezeby

Portal Dentonet.pl objął książkę Anny Poznańskiej patronatem medialnym.