Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Zawód: implantolog

Brak komentarzy | Publikacja:
Zawód: implantolog

Zawód: implantolog

Lek. dent. Michał Zając i lek. dent. Grzegorz Kruszczyński – polscy implantolodzy – podczas targów IDS w niemieckiej Kolonii wypowiedzieli się na temat tej specjalizacji, udzielając przy tym pewnych wytycznych i wskazówek do jej wykonywania. Na co zwrócili szczególną uwagę?

Ich zdaniem implantolodzy powinni być przede wszystkim pewni siebie i dążyć do doskonałości (wcale nie są to zbyt wielkie słowa), ponieważ bardzo wiele w tej dziedzinie zależy od umiejętności osoby, która wykonuje zabieg. Warto jednak mieć na uwadze, że nadmierna pewność siebie może doprowadzić do sytuacji, w której będziemy robić rzeczy, które przekraczają nasze realne możliwości lub możliwości systemów implantologicznych, które stosujemy.


A zatem – u implantologa bardzo ważna jest zdolność zachowywania „zimnej krwi” i panowania nad emocjami, by proponować pacjentom to, co faktycznie jest w stanie zrobić (dotyczy to zwłaszcza lekarzy młodych stażem).

Obecnie dysponujemy na tyle sprawdzonymi systemami implantologicznymi, że jeśli zabieg nie przebiegnie pomyślnie, to w 80% jest to spowodowane winą lekarza.

Źródło: Dentowizja.pl

BZ

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji