Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Zapraszamy do Polańczyka

Brak komentarzy | Publikacja:
Zapraszamy do Polańczyka

Zapraszamy do Polańczyka

Dr n. med. Wojciech Bednarz to nie tylko znany periodontolog, ale również aktywny działacz PTS, zwłaszcza jego krośnieńskiego oddziału.

W br. stanął on na czele komitetu organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej, której mottem jest „Jama ustna w zdrowiu i chorobie”.

Konferencja odbędzie się w dniach 12 i 13 października br. w znanym wielu z nas Polańczyku, a dokładnie w Sanatorium Uzdrowiskowym AMER-POL.

Patronat nad imprezą objął prof. Marek Ziętek – rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a głównym sponsorem jest firma Philips. Konferencję wspiera finansowo również Komisja Stomatologiczna Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.

– W tym roku naszym zamiarem jest zwrócenie uwagi na specyfikę ekosystemu jamy ustnej i przedstawienie toczących się bez przerwy procesów molekularnych, decydujących o zachowaniu zdrowia bądź naruszeniu labilnej równowagi pomiędzy organizmem i drobnoustrojami, czego wyrazem jest rozwój choroby – mówi dr Bednarz.

– Zrozumienie tych relacji powinno pozwolić lekarzowi wybrać najefektywniejszą i najmniej inwazyjną metodę leczenia – dodaje.

Jak wiemy, choroby jamy ustnej nie powstają tylko na tle infekcyjnym, ale także genetycznym, urazowym, immunologicznym, alergicznym itd. Jak zapewniają organizatorzy, w trakcie dwudniowego spotkania zaprezentowane zostaną zarówno metody diagnostyczne pozwalające różnicować choroby jamy ustnej, jak i sposoby zapobiegania ich rozwojowi. Podjęty zostanie także problem czujności onkologicznej w praktyce lekarza dentysty.

– Postaramy się odpowiedzieć na pytanie – czy i kiedy interweniować u pacjentów w wieku rozwojowym i jaki rodzaj leczenia powinien być zastosowany. Wskażemy także na konieczność prowadzenia fazy podtrzymującej leczenia, która jest gwarantem długoterminowej integralności tkanek jamy ustnej – powiedział dr Bednarz.

Wśród wykładowców znaleźli się znani wykładowcy z kraju – I. Różyło-Kalinowska, D. Olczak-Kowalczyk, M. Dominiak, M. Kiernicka, M. Ziętek, M. Pryliński, M. Wiśniewski, W. Bednarz oraz goście zagraniczni: S. Aroca (Francja), I. Mazur (Ukraina), T. Gedrange (Niemcy) i B. Slak (Kanada).

Więcej na stronie PTS O/Krosno – KLIKNIJ


inf. wł.

fot. Tomasz Barański


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Olek superbohater - Dentonet.pl
Olek zostanie superbohaterem? Zapraszamy na ASYSDENT 2020! Asysta

Konferencja ASYSDENT 2020 coraz bliżej, więc tradycyjnie poszukujemy na nią superbohatera! O tę zaszczytną funkcję postanowił w tym roku zawalczyć nasz redakcyjny kolega Olek. Z jakim skutkiem? Zobaczcie sami! Konferencja ASYSDENT 2020 odbędzie si...

Corega kremy webinar
Kremy mocujące od podszewki - zapraszamy na webinar! Lekarz

Firma GSK, marka Corega oraz portal Dentonet.pl zapraszają na webinar "Kremy mocujące od podszewki - odkryj tajemnice formulacji oraz wpływ na organizm pacjenta", który odbędzie się już w czwartek 26 listopada o godz. 19:00 na Facebooku. Prowadzący w...

Workflow Dzieniakowski
Razem osiągniemy więcej - zapraszamy na VI konferencję Asysdent! Asysta

Dobrze znany uczestnikom Asysdentu z poprzedniej edycji dr n. med. Tomasz Dzieniakowski spotka się z nami także w tym roku!Przypominamy, że szósta edycja Konferencji Higienistek i Asystentek Stomatologicznych odbędzie się 27 kwietnia! Szczegóły, prog...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Marzena Dominiak
Koronawirus – wytyczne PTS. Zapraszamy na darmowy webinar Lekarz

Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz prof. dr hab. n. med. Tomasz Konopka, wiceprezydent PTS odpowiedzą na Państwa pytania i szereg wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa pracy w gabinetach st...

Dentoexpress - Dentonet.pl
Gra terenowa na targach Krakdent – zapraszamy na Dentoexpress! Lekarz

W tym roku podczas targów Krakdent (12-14 marca) będzie można po raz kolejny pomóc Doktorowi Dratewce zebrać zagubione narzędzia i wyleczyć borykającego się z bólem zęba Smoka Wawelskiego. Zapraszamy do wzięcia udziału w Dentoexpressie! Po olbrzymie...

Asysdent wykładowcy
Poznaj wykładowców konferencji Asysdent 2019 - zapraszamy! Asysta

Dziewięcioro wykładowców, dziesięć wykładów i mnóstwo merytorycznej wiedzy, przekazywanej w przystępny sposób – VI Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent 2019 będzie wydarzeniem niezwykle inspirującym!Jak poprawi...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji