Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Zapłacił stomatologowi … obrazem

Publikacja:
Zapłacił stomatologowi … obrazem

Zapłacił stomatologowi … obrazem

Brytyjski lekarz – dentysta Lloyd Jerome z Glasgow przyjął zapłatę za wykonaną pracę … obrazem. Dzieło sztuki, przedstawiające biblijną scenę z Kainem i Ablem, wycenione zostało na 500 funtów. Na tyle bowiem dentysta wycenił wartość swojej pracy.

 

Pan Jerome jest namiętnym zbieraczem dzieł sztuki i uważa, że zrobił świetny interes. Według niego obraz wart jest około 3.000 funtów. Pacjentem Jerome'a był malarz Peter Howson, który skarżył się na uporczywy ból zęba, który uniemożliwiał mu wykonywanie zawodu. Po wypełnieniu dwóch zębów i jednym leczeniu kanałowym dentysta otrzymał obraz, którym był oczarowany.

 

Mieszkający również w Glasgow Howson powiedział, że nie zdarza mu się zbyt często płacić za wykonywane usługi obrazami. Kiedyś zamówił podwójne okna ale za równowartość obrazu udało mu się wyremontować …cały dom. Artysta, który namalował ostatnio serię kontrowersyjnych obrazów przedstawiających nagą Madonnę, odstąpił za 24.000 funtów kilkanaście obrazów pewnej przychodni zdrowia, która je wystawiła na sprzedaż.

Miłośnicy sztuki zakupili na pniu 14 obrazów płacąc od 1.500 do 5.000 funtów za sztukę.