Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Zakochani promienieją… uśmiechem

Publikacja:

Zakochani promienieją… uśmiechem

Jak wyglądają zakochani? Nie liczy się płeć czy wiek. Jedno jest pewne – wyróżniają się w tłumie. Wytwarzają wokół siebie pozytywną aurę, chodzą z głową w chmurach i promienieją… uśmiechem.


 

Z niecierpliwością czekają na 14 lutego, wielu planuje romantyczne kolacje czy wypady seans w kinie. Inni wybierają ekskluzywne wycieczki, wypady do spa lub sauny.


 

Do tego dochodzą upominki walentynkowe – czekoladki, zmysłowa bielizna, płyty z muzyką, książki to tylko niektóre z tych najbardziej popularnych. Prześcigamy się w pomysłach na to, czym zaskoczyć tego dnia swoją Walentynkę.


 

Uśmiech to afrodyzjak


 

Chociaż wiele osób deklaruje, że najważniejszą cechą u potencjalnego partnera jest charakter to jednak pierwsze wrażenie jest nie do przecenienia.


 

Jak dowodzą badania, blisko połowa naszej uwagi skupia się na uśmiechu, dlatego każdy, kto może się pochwalić równymi i białymi zębami ma większe szanse na udaną randkę, bowiem oszałamiający uśmiech działa jak dobry afrodyzjak.


 

– Osoby uśmiechnięte są odbierane jako bardziej pozytywne, otwarte, przyjazne, a nawet… bogatsze. Poza tym jeśli mamy świadomość tego, że nasz uśmiech jest powalający to automatycznie wzrasta nasza pewność siebie. A ona też na płeć przeciwną działa niezwykle ponętnie – wyjaśnia lek. stom. Bartosz Nowak z Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej PRODENTA w Gliwicach.


 

„Zainwestuj w tic-taki”


 

Stomatolog dodaje, że nie tylko zdrowy, równy, biały uśmiech, ale także świeży oddech odgrywa niebagatelną rolę w uwodzeniu płci przeciwnej. Dlatego też przed randką poleca stosowanie – oprócz pasty do zębów – płynów do płukania ust, czy też nici dentystycznych.


 

Nieświeży oddech to efekt rozkładania resztek pokarmu przez bakterie występujące w jamie ustnej, czasem to efekt stanów zapalnych, próchnicy, paradontozy lub też infekcji górnych dróg oddechowych.


 

Dlatego, oprócz dokładnych zabiegów higienicznych, warto wyleczyć dokuczające nam choroby. Nieświeży oddech buduje dystans między partnerami i zamiast skupić się na czerpaniu przyjemności z randki zwracamy uwagę na to, by nasza druga połówka nie poczuła naszego smoczego oddechu.


 

Zaniedbujesz? Nie zapunktujesz!


 

Ze statystyk wynika, że panowie znacznie mniejszą wagę przywiązują do dbania o higienę jamy ustnej niż kobiety, rzadziej odwiedzają stomatologa, a także rzadziej myją zęby. To wszystko odbija się na stanie zdrowia męskich zębów.


 

A kobiety są wyjątkowo wyczulone na punkcie męskich uśmiechów. Na równe, piękne i białe zęby zwracają uwagę zaraz po oczach. Nawet ładne dłonie nie wygrają z oszałamiającym uśmiechem. Dlatego też przed Walentynkami warto odwiedzić gabinet stomatologa, by wyleczyć ubytki. Czasem natomiast mamy zdrowe zęby, ale przeszkadzają nam przebarwienia.


 

– Ratunkiem dla tego typu problemów jest wybielanie, które można przeprowadzić w ciągu jednej wizyty. Zabieg przeprowadzony przy pomocy lampy ZOOM2 pozwala na wybielenie zębów o kilka tonów w zaledwie 45 minut – mówi lek. stom. Bartosz Nowak z PRODENTY.


 

Zmysłowy aparat


 

Wiele osób zastanawia się co zrobić, gdy problemem nie jest stan zdrowia zębów bądź ubytki, ale sen z powiek spędzają im krzywe zęby. Każdy uśmiech – choćby zęby były zdrowe i białe – traci, gdy np. między górnymi siekaczami występuje diastema, czyli charakterystyczna szpara, a do tego np. dwójki i trójki wyrosły każde w inną stronę.

 

– Wszelkie krzywizny w uzębieniu możemy zniwelować na dwa sposoby. Jeśli są to drobne problemy to polecam licówki. Natomiast w przypadku większych problemów zawsze możemy podjąć się leczenia ortodontycznego. Co prawda ono trwa od roku do nawet kilku lat w zależności od wady, ale efekty są bardzo zadowalające – mówi dr Nowak.


 

Niektórzy pacjenci bezradnie rozkładają ręce i pytają, jak z metalowym aparatem iść na randkę?


 

Jak wynika jednak z badań seksuologów z Uniwersytetu Śląskiego, osoby noszące aparaty ortodontyczne postrzegane są jako bardziej pociągające i… kreatywne w sypialni. Także nie należy się obawiać podjąć takiego leczenia i z aparatem wyruszyć na podbój serc.


 

Z uśmiechem w miłość


 

Jak wynika z danych PRODENTY, pacjenci, którzy cieszą się zdrowym, równym i białym uzębieniem, średnio 2 razy szybciej znajdują partnera życiowego, ich związki są także bardziej udane.


 

Poza tym Polacy stają się narodem coraz bardziej wyczulonym na estetykę. – Już nie zwracamy uwagi tylko na to, z kim tworzymy związek. Zależy nam także na tym, jak ta druga połowa wygląda. Jest to sygnał, że dba ona o siebie i swoje zdrowie – przekonuje dr Nowak.


 

inf.wł.


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Magdalena Różczka - Dentonet.pl
Rozpoczęła się 7. edycja programu edukacyjnego "Dziel się Uśmiechem" Lekarz

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła się 7. już edycja ogólnopolskiego programu „Dziel się Uśmiechem”. W Polsce ponad 70% dzieci w wieku 5-13 lat na próchnicę. Stanowi to znacząco wyższy odsetek w porównaniu ze średnią z innych krajów Unii Europej...

randka
Na pierwszą randkę z uśmiechem! To on najbardziej zapada w pamięć Asysta

Według przeprowadzonych w USA badań, na pierwszej randce aż 48% respondentów w pierwszej kolejności zwraca uwagę na uśmiech drugiej osoby.Uśmiech jest cechą, która najbardziej zapada nam w pamięć podczas pierwszej randki – wynika z badań przeprowadzo...

Magdalena Różczka - Dentonet.pl
Magdalena Różczka ambasadorką programu "Dziel się Uśmiechem" Lekarz

Z początkiem września br. wystartowała VII edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”, której ambasadorką została Magdalena Różczka – aktorka znana nie tylko z ról w filmach i serialach, lecz także z aktywnego zaangażowania w akcje charytatyw...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Toruń
Młodzi mieszkańcy Torunia mogą olśniewać uśmiechem! Lekarz

Młodzi mieszkańcy Torunia mogą skorzystać z bezpłatnego programu polityki zdrowotnej "Toruń olśniewa uśmiechem", pozytywnie zaopiniowanego przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w Warszawie.Program stomatologiczny "Toruń olśniewa uś...

dziel się uśmiechem - Dentonet.pl
Rusza szósta edycja akcji edukacyjnej "Dziel się uśmiechem" Asysta

Przez ostatnie pięć lat prawie 46 tys. uczniów skorzystało z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych, a ponad 450 tys. dzieci z całej Polski uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych o tematyce higieny jamy ustnej. Już wkrótce dołączy do ni...

Magdalena Różczka - Dentonet.pl
"Dziel się Uśmiechem" - siódma edycja akcji zakończona Pacjent

20 marca – w Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – firma Mars Polska oraz Polski Czerwony Krzyż oficjalnie zakończyły 7. edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. W ramach akcji blisko 100 000 uczniów z 680 szkół podstawowych...

Z usmiechem przez zycie
10 lat funkcjonowania Fundacji "Z uśmiechem przez życie" Lekarz

Fundacja "Z uśmiechem przez życie" - zajmująca się zwiększaniem świadomości i działaniami profilaktycznymi w kierunku raka jamy ustnej - obchodzi 10-lecie istnienia. Przy tej okazji prezentuje ona 10 faktów na temat swojego funkcjonowania. - Początk...

DSU
"Dziel się uśmiechem" - 8. edycja zakończona Lekarz

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań wyników szkolnych, ale także realizacji kolejnej edycji programu edukacyjnego "Dziel się uśmiechem". Dzięki 8. już odsłonie inicjatywy kolejne tysiące uczniów z całej Polski poznało 4 kroki dla zdrowych i...