Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Zadbaj o szkolenie BHP

Brak komentarzy | Publikacja:
Zadbaj o szkolenie BHP

Zadbaj o szkolenie BHP

Można się spodziewać, że inspektorzy pracy zechcą przesłuchać pracowników, czy rzeczywiście takie szkolenie miało miejsce oraz zbadać ich wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Na kontrolę szczególnie narażone są placówki proponujące szkolenia e-learningowe.

Działająca przy Sejmie Rada Ochrony Pracy (organ nadzorujący działalność PIP) spotkała się w maju br., by podjąć kroki w celu zmniejszenia wypadków przy pracy (ich liczbę szacuję się na ok. 100 tys. rocznie). Z danych PIP wynika, że do wielu z nich doszło z powodu zaniedbania szkoleń BHP. Mimo że pracodawcy mają wyraźny obowiązek, by takie szkolenia przeprowadzać – nagminnie je lekceważą. Należy zaznaczyć, że stanowi to wykroczenie, za które grozi kara grzywny (mandat karny) w wys. od 1000-2000 zł. W sytuacjach kolejnego wykroczenia tego typu – nawet 5000 zł. Okazuje się jednak, że nie są to sankcje wystarczające, by nakłonić pracodawców do przestrzegania przepisów. Konieczność wypłaty odszkodowań pracownikom poszkodowanym w wypadkach również nie jest wystarczającą motywacją.

Dlatego pracodawcy mogą spodziewać się kontroli PIP. Ma to na celu zwiększyć ich świadomość i przekonać do konieczności przeprowadzania szkoleń BHP.

B.Z.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

szkolenie
UM w Białymstoku: szkolenie z CAD-CAM dla studentów Lekarz

Studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z kierunku lekarsko-dentystycznego (V rok) oraz technik dentystycznych (III rok) mogą wziąć udział w szkoleniu z technik protetycznych CAD-CAM i komunikacji w zespole interdyscyplinarnym.Szkolenie odbędz...

medical 563427 1920
Zadbaj o prawo do pobierania recept - czas do 30 września Lekarz

Przypominamy, że 30 września mija termin składania wniosków o utrzymanie uprawnień do pobierania recept. Ma to oczywiście związek z czerwcowym zarządzeniem prezesa NFZ, dotyczącym przedłużenia tego terminu. Poprzedni minął z końcem czerwca ubiegłego ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji