Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Za nami Curriculum Implantologii i 8. Międzynarodowy Kongres PSI/ICOI/DGOI

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Za nami Curriculum Implantologii i 8. Międzynarodowy Kongres PSI/ICOI/DGOI

Za nami Curriculum Implantologii i 8. Międzynarodowy Kongres PSI/ICOI/DGOI

9 warsztatów, Podium Główne, Podium Aktywnych Implantologów, 138 uczestników oraz 22 wykładowców oraz zaproszeni goście, 31 wystawców, 21 uzyskanych umiejętności implantologicznych – tak wyglądał 2. międzynarodowy weekend Curriculum Implantologii oraz 8. Międzynarodowy Kongres PSI/ICOI/DGOI.

Pomimo skromniejszej formy kongresu w stosunku do ubiegłych edycji, zarówno zaproszeni goście jak i lekarze implantolodzy stawili się licznie, a wśród uczestników jak i firm nie zabrakło obcokrajowców.

Gośćmi honorowymi kongresu byli: dr Kenneth Judy – założyciel ICOI przed 40-laty, Craig Johnson – dyrektor generalny ICOI, Karl-Heinz Glasser – dyrektor generalny DGOI oraz prof. (NYU) dr Ady Palti .

Podczas uroczystej gali wręczono certyfikaty nie tylko absolwentom Curriculum Implantologii oraz nowym posiadaczom tytułów Fellowship i Diplomate, ale również zaproszonym gościom.

Z okazji 10-lecia PSI specjalną statuetkę wręczono prof. Adyemu Palti, od lat wspierającemu PSI zarówno w DGOI jak i w bieżącej działalności.
Zaskoczeniem i bardzo miłą niespodzianką było jednak to, że DGOI postanowiło nadać tytuł honorowego członka DGOI prezydentowi PSI dr. Mariuszowi Dudzie. Tylko 3 osoby na świecie mogą poszczycić się tym tytułem dlatego jest to wyjątkowo cenne wyróżnienie.

Pierwszego dnia lekarze mieli możliwość wyboru 3 z 9 zaproponowanych przez organizatorów warsztatów, podczas których nie tyle poznawali tajniki implantologii, ale również aktywnie i praktycznie mogli pracować na fantomach i preparatach zwierzęcych, ćwicząc swoją precyzję i poznając możliwości kolejnych systemów oraz technik augmentacji.

Wiodącymi tematami kongresu były zagadnienia związane z augmentacjami, sinus liftingiem, powikłaniami oraz aktualnymi trendami w implantologii. Wśród wykładowców znaleźli się zarówno reprezentanci DGOI, jak i członkowie i przyjaciele PSI oraz zaproszeni przez sponsorów prelegenci z kraju i zagranicy.

Równolegle do warsztatów przedkongresowych odbywały się organizowane co dwa lata egzaminy umiejętności implantologicznych Fellowsip i Diplomate.

Tym razem wspólna Komisja Egzaminacyjna Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego PSI oraz DGOI i ICOI obradowała składzie: prof. (NYU) dr Ady Palti, prof. dr hab. Ryszard Koczorowski dr n. med. Mariusz Duda, dr n.med. Dariusz Pituch oraz dr hab. Krzysztof Osmola.
Komisja w ww. składzie przeprowadziła Egzamin Międzynarodowej Umiejętności Implantologicznej Fellowship/Diplomate zgodnie z zaawansowanymi programami uznawania kwalifikacji w zakresie implantologii stomatologicznej według kryteriów ICOI.

Członkowie PSI/DGOI/ICOI, którzy przystąpili do egzaminów dostarczyli wcześniej do wglądu dokumenty poświadczające pomyślne ukończenie szkolenia z implantologii, przegląd przypadków własnych pacjentów, gdzie zastosowano leczenie implantologiczne, jak również uczestniczyli w warsztatach przedegzaminacyjnych i zdali pomyślnie egzamin ustny.

Do egzaminu przystąpiło 15 lekarzy zdających na poziomie Fellowship oraz 6, którzy aplikowali do stopnia Diplomate (a dwa lata wcześniej uzyskali Umiejętność Fellowship).

Uroczyste wręczenie certyfikatów potwierdzających otrzymanie Międzynarodowych Umiejętności Implantologicznych Fellowship i Diplomate miało miejsce w sobotę 15 czerwca w trakcie obrad Podium Głównego.

Podczas uroczystej ceremonii najpierw swoje certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia Curriculum Implantologii PSI/ICOI/DGOI 8+2 otrzymali absolwenci szkolenia w edycji 2011-2013.

Tym razem po raz pierwszy oprócz certyfikatów zostały przyznanie nie tylko polskie punkty edukacyjne NIL, ale również 141 punktów Continuing Education Units (CEU) nadane przez DGOI.

 

inf.wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

koronawirus - Dentonet.pl
"Teraz trzeba zostać w domach" - przed nami kluczowe tygodnie Asysta

W obecnej sytuacji epidemicznej najważniejsze, aby jak najwięcej ludzi pozostało w domu – uważa wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska. Jej zdaniem, na efekty wprowadzonych obostrzeń trzeba poczekać około dwóch tygodni. – Obostrzenia, które z...

Master Implantologii w Athenea Dental Institute Lekarz

Master Implantologii w Athenea Dental Institute to studia adresowane do lekarzy dentystów pragnących przejść odpowiednie przeszkolenie zawodowe, dzięki któremu będą potrafili radzić sobie z przypadkami bezzębia i przeprowadzać zabiegi implantologiczn...

I Konferencja Dentonet Online za nami - podsumowanie Lekarz

To ostatni dzień naszej I Konferencji Dentonet Online. 4 dni, 20 wykładów - na 20-lecie portalu Dentonet.pl. Konferencję podsumowuje jej pomysłodawca dr n. med. Tomasz M. Kercz - redaktor naczelny Dentonetu.    Dziękujemy, że byliście z...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Pierwszy webinar "Co stomatolog musi wiedzieć o hemostazie" już za nami Lekarz

- Mam przyjemność zaprezentować Państwu problemy hemostazy, z którymi możecie zetknąć się w swoich gabinetach stomatologicznych – mówiła do uczestników webinaru "Zdrowy uśmiech to nie wszystko? Co stomatolog musi wiedzieć o hemostazie" dr n. med. Mag...

Implanty - Dentonet.pl
Nanomateriały zmieniają oblicze współczesne implantologii Lekarz

Nanotechnologia zmienia oblicze medycyny. Dzięki cienkim warstwom atomowym o działaniu antybakteryjnym mamy szansę pokonać problem lekooporności szczepów bakterii. Technologia ta pozwala ponadto opracować dużo doskonalsze implanty stomatologiczne czy...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres