Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Za amalgamat do sądu?

Brak komentarzy | Publikacja:

Za amalgamat do sądu?

Kalifornijski adwokat Shawn Khorrami pozwał do sądu stomatologa Taylora McKewana, Teksański oraz Amerykański Związek Stomatologów oraz 30 innych organizacji. Pan mecenas domaga się wielomilionowego odszkodowania od wszystkich pozwanych dla ciężarnej pacjentki, u której zastosowano amalgamatowe wypełnienia zębów i która jakoby w wyniku tego urodziła dziecko z autyzmem.

Na wieść o pozwie gwałtownie zaprotestował Teksański Związek Stomatologów. W pisemnym oświadczeniu prezydent związku Don Lutes stwierdził, że pozew jest "poważnym naruszeniem prawa stanowego". Lutes stwierdza, że amalgamat jest trwały, łatwy w aplikowaniu i relatywnie tani w porównaniu z innymi wypełnieniami i dlatego stanowi cenną alternatywę dla dentystów i ich pacjentów.

Pozew jest bardzo niefortunnym naruszeniem prawa – twierdzi Lutes. Akcja podjęta przez mec. Khorrami również w innych stanach opiera się na niepotwierdzonych informacjach i wprowadza w błąd zwykłych ludzi – dodaje.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

lekarze spoza UE - Dentonet.pl
Uchwała NRL zostanie zaskarżona do Sądu Najwyższego? Lekarz

Rzecznik ministerstwa zdrowia zapowiedział, że resort skieruje do Sądu Najwyższego uchwałę Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczącą sposobu rozpoznawania wniosków o przyznanie prawa wykonywania zawodu (PWZ) lekarza lub lekarza dentysty w zakresie, w jakim...

Separator
"Amalgamat w Polsce wychodzi z użycia" – KS NRL o separatorach Lekarz

Przewodniczący komisji stomatologicznej NRL Andrzej Cisło opublikował na stronie internetowej samorządu oficjalne stanowisko komisji ws. obowiązku instalowania przez lekarzy dentystów separatorów amalgamatu.Przypomnijmy – zgodnie z rozporządzeniem Pa...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji