Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca
Materiały i technologie
Lifestyle
Aktualności
Finanse i podatki
Edukacja

Z kim wolimy pracować – z szefem czy szefową?

Brak komentarzy | Publikacja:
Z kim wolimy pracować – z szefem czy szefową?

Z kim wolimy pracować – z szefem czy szefową?

Statystycznie  szukając pracy jako asystentki stomatologiczne mamy szansę częściej trafić na szefową niż szefa. Tak to wygląda jeśli chodzi o zawód stomatologa. Już na listach studentów większość stanowią kobiety. Także więc z dobrodziejstwem inwentarza możemy założyć, że szanse na szefową są większe. Pytanie czy to ma znaczenie, jeśli chodzi o funkcjonowanie w pracy? Jest rzeczą oczywistą, że co do wiedzy zawodowej nie ma tu rozróżnienia. Jedyne różnice to sposoby współpracy i zarządzania firmą.

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych raporty z badań Centrum Badania Opinii Społecznej wskazywały, że około jednej trzeciej ankietowanych wolało pracować z szefem mężczyzną niż z kobietą. Teraz według nowszych bo przeprowadzonych ponad rok temu sondaży pokazują, że ponad pięćdziesiąt procent badanych twierdzi, że nie ma to dla nich większego znaczenia.

 

 

Stereotypowo zwykło się osądzać, że mężczyźni są urodzonymi mocnymi szefami, a kobiety mają kłopoty z zarządzaniem zespołem. Według specjalistów wśród różnic w zarządzaniu przez kobiety i mężczyzn wymienia się skoncentrowanie przez kobiety na komunikacji i współpracy, a u mężczyzn nastawienie na rywalizację. Potocznie często mówi się, że szefowa miewa humory, ale częściej szuka kompromisów,  a szef często krzyczy i jest bardziej wymagający, ale za to nie przejmuje się drobiazgami. Szczerze mówiąc, ilu pracowników tyle opinii.

 

 

Najczęściej jednak szefom, kobietom czy mężczyznom – szczególnie waścicielom, jednakowo zależy na tym, aby firma czyli na przykład klinika stomatologiczna sprawnie funkcjonowała i miała dobrą opinię wśród pacjentów. A do tego potrzebne jest także sprawne zarządzanie zespołem i reagowanie na jego spostrzeżenia. Ten ostatni czynnik często wpływa na postrzeganie, kto jest lepszym szefem.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

marek zietek 850x400
Prof. Marek Ziętek szefem polskiej sekcji Akademii Foucharda Lekarz

Prof. Marek Ziętek został wybrany przewodniczącym polskiej sekcji Akademii Pierre Foucharda. Wybory odbyły się 18 września 2019 r. w Poznaniu.Do głównych celów organizacji należy: promowanie nowoczesnego modelu kształcenia przed- i podyplomowego leka...

lekarz - Dentonet.pl
Ankieta OZZL: lekarze chcą pracować w jednym miejscu Lekarz

Zarząd OZZL przedstawił wyniki ankiety przeprowadzonej wśród lekarzy na temat ich gotowości do pracy w jednym miejscu – w publicznej albo w prywatnej ochronie zdrowia. W ankiecie wzięło udział około 2 tysiące osób. Wyniki ankiety nie były dotychczas...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji