Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Wypełniał kanały …spinaczami!

Publikacja:

Wypełniał kanały …spinaczami!

„Paper clip dentist” – tak określiła pewnego amerykańskiego lekarza dentystę amerykańska prasa.

Michael Clair ze stanu Massachusetts oszukiwał pacjentów jak również firmę ubezpieczeniową.

Nieuczciwy dentysta, zamiast używać profesjonalnych materiałów w leczeniu endodontycznym, stosował …spinacze biurowe!

Pacjenci, których leczył oszust zgłaszali się z infekcjami i innymi powikłaniami do innych lekarzy – ich zdziwienie było ogromne, gdy odkrywali w kanałach biurowe spinacze. Sprawa znalazł swój finał w sądzie.

W trakcie rozprawy okazało się, że dentysta nie tylko oszukiwał pacjentów ale również firmę ubezpieczeniową Medicaid w sumie na 130 000 tys dolarów.

W trakcie procesu wyszło również na jaw, że to nie pierwszy rozbrat z prawem Clair’a. Kilka lat wcześniej miał już „problemy” z rozliczeniami z Medicaid, za co został pozbawiony prawa wykonywania zawodu w stanie Massachusetts.

Nie przeszkodziło mu to w kierowaniu praktyką, gdzie nadal oszukiwał ubezpieczyciela rozpisując fikcyjne rachunki na innych zatrudnionych dentystów.

Oskarżony został skazany w sumie na 1 rok bezwzględnego pozbawienia wolności (prokurator domagał się 5 do 7 lat). Pozbawiono go tez prawa wykonywania zawodu w całych Stanach Zjednoczonych.

Clair nie odzywał się w czasie mowy końcowej sędziego a sam wyrok skwitował: “Thank you, your honor, for your consideration”.

inf.wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY