Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Szablony chirurgiczne, planowanie leczenia implantologicznego z wykorzystaniem CT, plików STL, drukarek 3D. Warsztaty dla dentystów i techników. Wykładowca: Zbigniew Bartosik

Prowadzący:
Zbigniew Bartosik
Miejsce:
Łódź
Data:
13 listopada 2019
Cena:
500 zł
Punkty edukacyjne:
5 punktów edukacyjnych

Przy zakupie oprogramowania pierwszy szablon gratis.

Możliwość organizacji indywidualnego szkolenia doskonalącego.

Oprogramowanie z szablonów chirurgicznych to zintegrowana platforma cyfrowa umożliwiająca szybkie, łatwe i dokładne wytwarzanie szablonów chirurgicznych pozycjonujących umieszczenie implantów w kości żuchwy czy szczęce pacjenta. Oprogramowanie jest w pełni „otwarte” co oznacza, że każdy rodzaj plików z tomografii komputerowej DICOM może być zaimportowany i na jego podstawie jesteśmy w stanie pozycjonować implanty z biblioteki lub też indywidualnie wpisane przez lekarza. Ideą oprogramowania jest przygotowanie najbardziej dokładnej pozycji szablonu, tak aby zabieg chirurgiczny mógł przebiegać sprawnie, bez powikłań, błędów i jak najmniej inwazyjnie dla pacjenta. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć wirtualny szablon pozycjonujący implanty w kości, który następnie wytwarzamy za pomocą drukarek 3D lub systemów CAD/CAM. Szkolenie dla lekarzy dentystów i techników dentystycznych.

W programie : 

Możliwości planowania pracy protetycznej i błędy przy odczytywaniu danych z TC.

Problemy w planowaniu zabiegów implantologicznych wynikające z nieuwzględniania planowania przyszłej pracy protetycznej.

TC, wax-up, modele diagnostyczne, skanery wewnątrzustne i laboratoryjne jako elementy wspierające planowanie leczenia protetycznego.

Oprogramowanie z szablonów chirurgicznych- praktyczne zastosowanie szablonów do implantacji z uwzględnieniem każdego systemu implantologicznego, nawigacji i tomografii komputerowej.

Projektowanie szablonów do implantacji opartych na kości, zębach, śluzówce itp.

Drukowanie szablonów na drukarce 3D

Czas trwania kursu: 12.00- 17.00

Kontakt w celu zapisania się na szkolenie : formularz zgłoszeniowy na stronie www.courses.natrodent.pl

Lub telefonicznie:

Kamila Siuta

tel. 42 292 06 67

gsm. 517 310 885

kamila.siuta@natrodent.pl

Małgorzata Sobieraj

Kierownik Działu Szkoleń

tel. 42 292 06 67

gsm. 509 260 208

malgorzata.sobieraj@natrodent.pl