Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Stałe uzupełnienia ceramiczne - od planowania przez preparację, wyciski do cementowania gotowych prac

Prowadzący:
dr n. med. Piotr Okoński
Miejsce:
Mazovia Plaza
Data:
16 października 2019
Cena:
2200 zł
Punkty edukacyjne:
8
Rejestracja:
https://stomed.com.pl/szkolenia/oferta/1024/stale-uzupelnienia-ceramiczne
16.10.2019
 
Plan szkolenia

Szlifowanie koron i mostów porcelanowych jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów stomatologicznych. Kurs przygotowany przez Dr Piotra Okońskiego wprowadzi zarówno początkujących jak i tych średnio-zaawansowanych w świat profesjonalnego szlifowania zębów pod korony i mosty. W trakcie tego ośmiogodzinnego kursu, aż pięć to ćwiczenia praktyczne pod okiem naszego specjalisty.

Nasze kursy cieszą się ogromną popularnością wśród lekarzy. Wiedza nabyta w trakcie kursu zapewnia doskonałą jakość i dopasowanie wykonywanych koron, przez co tolerancja tkanki przyzębia jest bardzo wysoka. Co za tym idzie, wykonane po kursie korony protetyczne charakteryzują się długo czasową i stabilną pozycją.

PLAN KURSU

W CZĘŚCI TEORETYCZNEJ PROWADZĄCY OMÓWI:

 • Stałe uzupełnienia ceramiczne: od planowania przez preparację, wyciski do cementowania gotowych prac.
 • Wskazania i przeciwwskazania do wykonania licówek
 • Strategia planowania stałych uzupełnień ceramicznych.
 • Dobór materiałów ceramicznych do konkretnych wskazań klinicznych.
 • Technika preparacji pod uzupełnienia stałe metodą czterech kroków.
 • Retrakcja tkanek miękkich.
 • Technika wykonywania wycisków silikonowych metodą jednoczasową.
 • Możliwości zastosowania skanera wewnątrzustnego – teraźniejszość i przyszłość protetyki.
 • Osadzanie uzupełnień ceramicznych.
 • Dobór cementu kompozytowego oraz systemu wiążącego
 • Przygotowanie wewnętrznych powierzchni uzupełnień ceramicznych do cementowania.

W CZĘŚCI PRAKTYCZNEJ UCZESTNICY BĘDĄ MIELI MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA:

 • Preparacji zębów pod koronę, licówkę i most ceramiczny.
 • Będzie również możliwe wykonanie skanów opracowanych zębów oraz wycisków silikonowych.
 • Uczestnicy będą wykonywali uzupełnienia tymczasowe oraz przeprowadzą procedurę cementowania adhezyjnego.

8 punktów edukacyjnych okręgowej izby lekarskiej

Czas trwania kursu (10:00-18:00)

8 godzin 3 godziny teoria, 5 godzin praktyka

W trakcie kursu zapewniamy lunch i napoje

 

dr n. med. Piotr Okoński

Absolwent Oddziału Stomatologii Warszawskiej Akademii Medycznej. W 1995 roku rozpoczął pracę w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. W roku 2001 uzyskał specjalizację ze stomatologii ogólnej. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki stomatologicznej oraz implantologii, które ukazały się drukiem w fachowych periodykach krajowych i zagranicznych. Autor wielu prezentacji naukowych i wykładów dotyczących stosowania materiałów ceramicznych, wszczepów śródkostnych oraz konwencjonalnych metod klinicznych w protetyce stomatologicznej, wygłaszanych na krajowych i międzynarodowych kongresach stomatologicznych. W latach 1998 – 1999 w ramach programu Tempus, uczestniczył w kursach implantologicznych w Szwecji i Belgii, dotyczących zastosowania śródkostnych wszczepów stomatologicznych w leczeniu protetycznym. W roku 2005 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy pt. „Ocena wyników leczenia bezzębnej żuchwy z zastosowaniem protez całkowitych typu overdenture wspartych o wszczepy śródkostne.” Praca ta uzyskała wyróżnienie. W 2006 roku otrzymał nagrodę naukową trzeciego stopnia Rektora Akademii Medycznej w Warszawie. Również w 2006 roku uzyskał tytuł specjalisty w zakresie Protetyki Stomatologicznej. W roku 2008 jako „invited speaker” wygłosił referat na międzynarodowym Kongresie Implantologicznym EAO w Warszawie na temat opieki poleczniczej w grupie pacjentów leczonych z zastosowaniem wszczepów śródkostnych. Kilkukrotnie był wyróżniany nagrodą dydaktyczną Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2006 – 2016 był opiekunem Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze Protetyki Stomatologicznej WUM. W tym czasie członkowie koła zdobywali liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych oraz publikowali wyniki swoich prac w literaturze fachowej. Obecnie prowadzi liczne szkolenia praktyczne oraz wykłady z zakresu protetyki stomatologicznej, dotyczące preparacji zębów pod uzupełnienia ceramiczne, okluzji oraz implantologii. Zajmuje się również rozwijaniem i prezentowaniem możliwości technologii cyfrowych w leczeniu stomatologicznym. Jest właścicielem specjalistycznej praktyki stomatologicznej, w której zajmuje się kompleksowym leczeniem implanto-protetycznym pacjentów z zaburzeniami zwarcia.