Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Webinar: Rola antybakteryjnych past do zębów w świetle wytycznych EFP (Europejska Federacja Periodontologiczna)

Prowadzący:
prof. dr hab. n. med. Anna Surdacka
Miejsce:
Webinar na platformie #ColgateTALKS
Data:
27 lutego 2019

 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR

WEBINAR | 27 lutego 2019, o godz. 12:00 na platformie #ColgateTALKS

Pierwsze 500 osób, które zarejestruje się na webinar, otrzyma próbki dla pacjentów: 50 szt. nowej pasty Colgate Total (20 ml) z technologią Podwójnego Cynku i Argininy, 48 szczotek do zębów Colgate Slim Soft w cello packu oraz nową pastę Colgate Total (75 ml) i szczotkę Colgate Slim Soft.

Aby otrzymać próbki należy obejrzeć wykład, uzupełnić dane adresowe na platformie #ColgateTALKS i oznaczyć zgodę na otrzymywanie wiadomości marketingowych.

Pasty do zębów są najczęściej stosowanymi środkami do codziennej higieny jamy ustnej. W celu wzmocnienia działania profilaktycznego i terapeutycznego tak próchnicy jak i chorób przyzębia, do past dodaje się aktywne składniki przeciwbakteryjne (jedno z zaleceń EFP), które mogą skutecznie hamować rozwój płytki nazębnej i stanów zapalnych w jamie ustnej.

Większość past do zębów z dodatkiem aktywnych czynników antybakteryjnych w różnym stopniu wpływa na redukcję biofilmu bakteryjnego a w konsekwencji na procesy kariostatyczne i przeciwzapalne.  Badania prowadzone w warunkach in vitro wskazują, że oddziaływanie aktywnych składników past do zębów na biofilm bakteryjny odbywa się poprzez prewencję adhezji bakterii, zmniejszenie ich wzrostu i  agregacji, zmianę składu i tym samym patogenności drobnoustrojów, jak również poprzez zaburzenie ekologii już obecnej płytki nazębnej; na próchnicę natomiast  poprzez hamowanie produkcji kwasów i procesów demineralizacyjnych a wzmacnianie remineralizacyjnych (również in situ).

Na uwagę zasługuje nowa pasta Colgate Total z zawartością argininy, fluorku sodu i dwóch form cynku, która, jak wskazują wyniki najnowszych badań, posiada właściwości umożliwiające jednoczesne zahamowanie rozwoju tak próchnicy zębów  jak i choroby przyzębia.

 

Data: 27 lutego 2019 o godz. 12:00 

Zarejestruj się tutaj.