Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Licówki pełnoceramiczne - wykład i warsztat praktyczny

Prowadzący:
lek. stom. Jerzy Pytko, lek. dent. Maciej Kurzyński
Miejsce:
Łódź, Centrum Dydaktyczne UM w Łodzi, ul. Pomorska 251, sala fantomowa
Data:
17 lutego 2019
Cena:
1680 zł

Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania licówek (analiza modeli diagnostycznych). Technika szlifowania zębów pod licówki. Wiertła stosowane do preparacji pod licówki. Techniki wykonywania wycisku przy wykonywaniu licówek. Dobór barwy – klucz do sukcesu. Omówienie wykonania licówek tymczasowych z mas kompozytowych. Przymiarka i osadzanie na kleje kompozytowe. Ostateczne opracowanie licówek.

Wykładowca: lek. stom. Jerzy Pytko, lek. dent. Maciej Kurzyński   

lek. stom. Jerzy Pytko – Absolwent wydziału stomatologii AM Łódź. Zaraz po studiach wykładowca i nauczyciel zawodu w Szkole Medycznej Techników Dentystycznych w Łodzi. Przez 12 lat jako starszy asystent w Instytucie WAM w Warszawie prowadził szkolenia na drugi stopień specjalizacji z protetyki. Kolejne 10 lat pracował jako kierownik przychodni stomatologicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Członek założyciel i wieloletni wykładowca w SPLD. Uczestnik wielu szkoleń teoretycznych i praktycznych w Niemczech i USA. Ponad 40 lat prowadził prywatną praktykę stomatologiczną w Łodzi, następnie w Warszawie. Wieloletni wykładowca , prowadzi wykłady z zakresu protetyki. Od kilkunastu lat współpracuje z firma Esdent.                                                                                      

lek. dent. Maciej Kurzyński – Ukończył studia na wydziale lekarsko-dentystycznym Akademii Medycznej we Wrocławiu. W trakcie studiów interesował się chirurgią stomatologiczną, obecnie swoją uwagę koncentruje na stomatologii odtwórczej, protetyce i pracy z mikroskopem który stał się jej podstawowym narzędziem. W swojej praktyce kładzie nacisk na współpracę z pacjentem oraz świadomość wykonywanych procedur, z tąd dużą rolę w procesie leczenia odgrywa dokumentacja fotograficzna. Z firmą Esdent współpracuje w zakresie szkoleń z protetyki stomatologicznej.

 

PROGRAM

Czas: 10.00 – 16.00

Celem spotkania jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat możliwości odbudowy zębów minimalnie inwazyjną   metodą protetyczną  przy zastosowaniu licówek, jak również nabycie umiejętności praktycznych przy ich wykonywaniu.

Wykład

Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania licówek /analiza modeli diagnostycznych/ Technika szlifowania zębów pod licówki/ Rodzaje wierteł diamentowych stosowanych do preparacji zęba/ Rodzaje mas wyciskowych i technika ich stosowania/ Dobór barwy/ Omówienie wykonania licówek tymczasowych z mas kompozytowych / Przymiarka i osadzanie licówek na kleje kompozytowe / Ostateczne opracowanie licówek / Wskazania dla pacjenta przy korzystaniu z nowoodbudowanych zębów

Pokaz na fantomie opracowania zęba pod licówkę porcelanową

Zajęcia praktyczne na fantomach
Zajęcia praktyczne na fantomach – szlifowanie zębów przednich i bocznych pod licówki porcelanowe przez uczestników spotkania oraz Wyciski przy zastosowaniu mas silikonowych.     

UCZESTNICY POWINNI ZABRAĆ FARTUCH I OBUWIE DO PRACY NA SALI KLINICZNEJ !!!!!!!

 

Organizator:      ESDENT Małgorzata Baziuk, ul. Pomarańczowa 8, 54-058 Wrocław 

tel. 71 353 83 51, 695 544 449

www.szkoleniadent.pl, szkolenia@ede.pl

Opłaty za szkolenie prosimy dokonywać na konto:

ING BANK ŚLĄSKI S.A. 90105015751000002257704359

Obowiązuje opłata rezerwacyjna