Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Leczenie ortodontyczne klasy II niewymagające współpracy pacjenta z zastosowaniem tymczasowego zakotwienia szkieletowego

Prowadzący:
Prof. Moschos A. Papadopoulos
Miejsce:
Warszawa (Golden Floor Plaza)
Data:
22 września 2023
Rejestracja:
http://www.polkard.pl/szkolenia-ortodoncja/326-leczenie-ortodontyczne-klasy-ii-niewymagajace-wspolpracy-pacjenta-z-zastosowaniem-tymczasowego-zakotwienia-szkieletowego

Wykładowca: Prof. Moschos A. Papadopoulos

Termin: 22-23 września 2023

Miejsce: Warszawa (Golden Floor Plaza)

 

Program:

Leczenie ortodontyczne wad zgryzu klasy II z zastosowaniem konwencjonalnych metod dystalizacji zębów trzonowych szczęki, może być bardzo trudne, zwłaszcza u pacjentów słabo współpracujących. W takich przypadkach można zastosować podejście niewymagające zaangażowania pacjenta, jednak z wieloma niepożądanymi efektami ubocznymi, takimi jak utrata tylnego zakotwienia w postaci dystalnego przechylenia zębów trzonowych, a także mezjalnego przemieszczenia i wychylenia zębów przednich. Wszystkie te efekty niepożądane znacznie zmniejszają skuteczność kliniczną.

Tymczasowe zakotwienie szkieletowe może być skutecznie stosowane w celu wzmocnienia zakotwienia oraz, jeśli jest właściwie stosowane, w celu zrównoważenia niedociągnięć.

Prof. Papadopoulos omówi podstawowe zasady dystalizacji trzonowców szczęki niewymagające współpracy pacjenta i uzasadni stosowania miniimplantów do kompleksowego leczenia wad zgryzu klasy II na kilku przykładach klinicznych.

Podczas pierwszej, teoretycznej części kursu wykładowca skupi się na zaawansowanym aparacie do dystalizacji zębów trzonowych (Adwanced Molar Distalization Appliance) i miniśrubie, wspierającej dystalizację. System ten wykorzystuje zakotwienie szkieletowe nie tylko do dystalizacji zębów trzonowych szczęki, ale także do retrakcji zębów przednich, zapewniając w ten sposób kompletne i kompleksowe leczenie ortodontyczne pacjentów z wadą zgryzu klasy II.

Ta metoda leczenia jest uważana za wysoce skuteczną i przewidywalną, nie wymagającą dużej współpracy pacjenta, bez ekstrakcji, łatwą i początkowo całkowicie niewidoczną.

Rozważania biomechaniczne, zastosowanie kliniczne, skuteczność, zalety i potencjalne powikłania prezentowanego podejścia terapeutycznego zostaną szczegółowo omówione w pierwszej części kursu.

W drugiej części kursu, podczas zajęć praktycznych uczestnicy będą uczyć się ćwicząc na modelach:

  • jak skutecznie zaplanować i umieścić miniimplant w przedniej części podniebienia,
  • jak dopasować prefabrykowane elementy aparatu do dystalizacji zębów trzonowych,
  • jak umieścić aparat na podniebieniu,

a co za tym idzie

  • jak skutecznie stosować aparat dystalizujący zęby trzonowe w leczeniu pacjentów z wadą zgryzu II klasy.

 

Szczegóły kursu KLIKNIJ TUTAJ.

 

Szczegółowe informacje o wszystkich naszych kursach znajdą Państwo na stronie firmy Polkard:

www.kursy.polkard.pl 

Polkard Sp. z o.o.
ul. Jaroszyka 3
10-687 Olsztyn
tel.: 89 541 83 83
e-mail: polkard@polkard.pl