Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

ESTETYCZNE MODELOWANIE ZĘBÓW PRZEDNICH W ZGODZIE Z KONCEPCJĄ FUNKCJONALNEJ OKLUZJI

Prowadzący:
Tech. Dent. Janos Mako (Węgry) 
Miejsce:
Dentist, Pl. Inwalidów 7/5 
Data:
31 stycznia 2019
Cena:
4500 PLN 

Trzydniowy kurs  praktyczny dla lekarzy i techników dentystycznych, 27 godzin szkolenia.  
Kurs w j. węgierskim, z tłumaczem 

Termin: 31 stycznia- 2 lutego  2019 (czwartek-sobota) 

Przedmiotem kursu jest przedstawienie uczestnikom podstawowych zasad modelowania zębów w odcinku przednim. Podczas tego kursu uczestnicy poznają morfologię i strukturę zębów przednich, poznają tajniki modelowania kształtu górnych i dolnych zębów siecznych tak, aby zachować nie tylko naturalne piękno zębów, ale także funkcję. 

Podczas tego kursu: 
– zajmiemy się wnikliwą oceną morfologii powierzchni zgryzowej zębów przednich, ich kształtu i funkcji w zależności od różnych sytuacji klinicznych 
– zapoznamy się z koncepcją 2- oraz 3-punktowej okluzji oraz z pojęciem „kompasu okluzyjnego” który sprawi, że odbudowa zębów  stanie się procedurą szybszą, powtarzalną oraz bardziej precyzyjną 
– w części praktycznej będą stosowane dwie metody: w pierwszej będzie można odbudowywać powierzchnie zębów z wosku na modelach gipsowych. 

Druga możliwość to bardzo dokładne poznanie anatomii zęba dzięki pracy na specjalnie wykonanych dużych modelach gipsowych-uczestnicy najpierw utworzą kształt podstawowy, a następnie szczegółowy poszczególnych zębów.  Dzięki kursowi każdy z uczestników będzie w stanie wykonać w sposób szybki i przewidywalny wysoko estetyczne oraz funkcjonalne wypełnienia: technicy dentystyczni – pośrednie , a stomatologom pomoże to również w uzyskaniu odpowiedniej anatomii wypełnień bezpośrednich. Praca w jamie ustnej będzie sprawniejsza i zdecydowanie szybciej będzie można dopasowywać powierzchnie okluzyjne do zgryzu, ponieważ będzie wiadomo, w którym miejscu trzeba dotknąć wiertłem, aby dokonać korekty. Wiedza zdobyta podczas kursu ułatwi zrozumienie koncepcji prawidłowej okluzji odcinka przedniego, co jest niezwykle istotne również w pracy z uzupełnieniami ruchomymi oraz u pacjentów ortodontycznych. Kurs pozwoli również na lepszą komunikację pomiędzy lekarzami i technikami dzięki zrozumieniu wspólnych celów i wyzwań, jakie przed nami stawia odbudowa powierzchni okluzyjnej. 

  1. Dyskusja

Zgłoszenia:
www.kursydentist.pl 
kursy@dentist.com.pl