Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Esencja Projektowania Uśmiechu

Prowadzący:
lek. dent. Marcin Krupiński
Miejsce:
Sala wykładowa Hotelu Filmar**** , ul. Grudziądzka 45, Toruń
Data:
19 stycznia 2019
Cena:
400 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie w terminie do 19 stycznia 2019
Punkty edukacyjne:
10 pkt

Tematyka:

Cześć I

Na podstawie własnych doświadczeń chcemy przedstawić najważniejszy i decydujący etap w leczeniu estetycznym – czyli kontrolę nowego uśmiechu, mock up. Jeśli prawidłowo przekażemy informacje do laboratorium możemy otrzymać wax up, który pokaże naszemu Pacjentowi bliski do ostatecznego wyniku wygląd Jego nowego uśmiechu. W ten sposób pomożemy im podjąć decyzję o leczeniu. Znając estetyczny kanonu i cechy zębów możemy komunikować się z laboratorium w oparciu o zestaw fotografii. Ta prezentacja skupia się na analizie zdjęć i uśmiechu Pacjenta w celu szybkiego wykonania próbnego nawoskowania. Będziemy zwracać większą uwagę na stworzenie mock up jak najbardziej zbliżonego do wyniku końcowego leczenia. Przedstawimy podstawowy zestaw fotografii, materiały i technik do próbnych licówek. Następnie ich końcową obróbkę w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego wyglądu.

  • Etapy leczenia estetycznego
  • Podstawowy sprzęt fotograficzny
  • Podstawowe ujęcia w leczeniu estetycznymAnaliza zdjęć i konieczne informacje dla laboratorium
  • Tworzenie szyny do trnaferu nawoskowania
  • Wykańczanie licówek próbnych
  • Analiza z Pacjentem i na co zwrócić uwagę.
  • Przypadki kliniczne krok po kroku

Cześć II

Ergonomia pracy z mikroskopem podczas zabiegów protetycznych i z zakresu stomatologii zachowawczej. Technika szlifowania na korony protetyczne ze stopniem i bez. Zastosowanie powiększenia w zabiegach protetycznych i stomatologii zachowawczej, elementy mikroskopu zabiegowego, techniki związane z izolacją zębów do w/w zabiegów. Technika minimalnie inwazyjnego szlifu krok po kroku.

Cześć III

Wykład przedstawi procedury cementowania prac protetycznych – korony metaloceramiczne, inlay/onlay, licówki, korony pełnoceramiczne. Procedury izolacji z użyciem koferdamu podczas zabiegów protetycznych, wybór klamer, zastosowanie piaskarki mikroabrazyjnej. Współczesny wybór cementu w zależności od rodzaju odbudowy. Cementowanie kompozytu, emaxu, materiałów hybrydowych oraz zirkonu. Akcesoria do usuwania nadmiaru cementu. Przypadki kliniczne krok po kroku.

pokaz na żywo:

  • szlifowanie na koronę pełnoceramicznę i licówkę
  • wykonannie licówki tymczasowej /mock up
  • cementowanie korony pełnoceramicznej

Rejestracja:  http://expo-andre.pl/kurs_19_stycznia_2019_1/

Kontakt:
tel.  (56) 657 35 05
e-mail: biuro@expo-andre.pl