Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Esencja Projektowania Uśmiechu

Prowadzący:
lek. dent. Marcin Krupiński
Data:
18 stycznia 2020
Cena:
od 320 zł
Punkty edukacyjne:
10 pkt
Rejestracja:
http://expo-andre.pl/kurs-18-stycznia-2020-1/

W programie:

Cześć I

Na podstawie własnych doświadczeń chcemy przedstawić najważniejszy i decydujący etap w leczeniu estetycznym – czyli kontrolę nowego uśmiechu, mock up. Jeśli prawidłowo przekażemy informacje do laboratorium możemy otrzymać wax up, który pokaże naszemu

Pacjentowi bliski do ostatecznego wyniku wygląd Jego nowego uśmiechu. W ten sposób pomożemy im podjąć decyzję o leczeniu. Znając estetyczny kanonu i cechy zębów możemy komunikować się z laboratorium w oparciu o zestaw fotografii.

Ta prezentacja skupia się na analizie zdjęć i uśmiechu Pacjenta w celu szybkiego wykonania próbnego nawoskowania. Będziemy zwracać większą uwagę na stworzenie mock up jak najbardziej zbliżonego do wyniku końcowego leczenia. Przedstawimy podstawowy zestaw fotografii, materiały i technik do próbnych licówek. Następnie ich końcową obróbkę w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego wyglądu.

  • Etapy leczenia estetycznego
  • Podstawowy sprzęt fotograficzny
  • Podstawowe ujęcia w leczeniu estetycznym

Analiza zdjęć i konieczne informacje dla laboratorium

  • Tworzenie szyny do trnaferu nawoskowania
  • Wykańczanie licówek próbnych
  • Analiza z Pacjentem i na co zwrócić uwagę.
  • Przypadki kliniczne krok po kroku

Cześć II

Ergonomia pracy z mikroskopem podczas zabiegów protetycznych i z zakresu stomatologii zachowawczej. Technika szlifowania na korony protetyczne ze stopniem i bez.

Zastosowanie powiększenia w zabiegach protetycznych i stomatologii zachowawczej, elementy mikroskopu zabiegowego, techniki związane z izolacją zębów do w/w zabiegów.

Technika minimalnie inwazyjnego szlifu krok po kroku.

Cześć III

Wykład przedstawi procedury cementowania prac protetycznych – korony metaloceramiczne, inlay/onlay, licówki, korony pełnoceramiczne. Procedury izolacji z użyciem koferdamu podczas zabiegów protetycznych, wybór klamer, zastosowanie piaskarki mikroabrazyjnej. Współczesny wybór cementu w zależności od rodzaju odbudowy.

Cementowanie kompozytu, emaxu, materiałów hybrydowych oraz zirkonu. Akcesoria do usuwania nadmiaru cementu. Przypadki kliniczne krok po kroku. pokaz na żywo:

-szlifowanie na koronę pełnoceramicznę i licówkę

-wykonannie licówki tymczasowej /mock up

-cementowanie korony pełnoceramicznej

 

Ceny:

320 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie w terminie do 31 sierpnia 2019

350 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie w terminie do 30 września 2019

400 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie w terminie do 18 stycznia 2020

Link: http://expo-andre.pl/kurs-18-stycznia-2020-1/

Pkt edukacyjne : 10 pkt