Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

CON DENS - Skondensowany webinar stomatologiczny. Antybiotykoterapia w stomatologii

Prowadzący:
lek. stom. Damian Nasulicz, dr n. med. Łukasz Zadrożny oraz lek. dent. Bartłomiej Karaś
Miejsce:
webinar online
Data:
28 listopada 2019
Cena:
bezpłatnie
Rejestracja:
www.condens.pl

 

Przed kilkoma miesiącami opublikowano „Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków w zakresie stosowania antybiotyków w stomatologii”.

  • Jakie są aktualne zalecenia odnośnie stosowania antybiotyków w poszczególnych dziedzinach stomatologii?
  • Jakie zagrożenia związane są z ich nadużywaniem w gabinetach dentystycznych?
  • Jakie korzyści wynikają z prawidłowego stosowania antybiotykoterapii?

 

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci w trakcie webinaru Con Dens:

lek. stom. Damian Nasulicz, lek. dent. Bartłomiej Karaś oraz dr n. med. Łukasz Zadrożny

 

lek. dent. Bartłomiej Karaś
Absolwent Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Wraz z dr. Grzegorzem Witkowskim współzałożyciel Dental Masters Group. Obecnie jedyny Polak ze statusem Silver Member organizacji Style Italiano Endodontics. Wykładowca Akademii Stomatologii założonej przez dr Monikę Dzieciątkowską. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej, Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz European Society of Endodontology. W 2012 roku uzyskał certyfikat Curriculum Endodontycznego Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Od 2013 roku uczestniczy także w pracach Działu Badawczego PTE. Aktywnie poszerza swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje, jednocześnie chętnie dzieląc się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Jest częstym uczestnikiem i prelegentem wielu konferencji i kursów praktycznych, krajowych i ogólnoeuropejskich oraz autorem publikacji z zakresu endodoncji w recenzowanych czasopismach stomatologicznych. Od ponad 6 lat współpracuje także z firmami stomatologicznymi, rozpowszechniając sposoby zastosowania oraz nowoczesne techniki wykorzystania sprzętów i materiałów w codziennej pracy i procedurach stomatologicznych. Prywatnie perkusista, gitarzysta, fotograf i kierowca wyścigowy.

 

dr n. med. Łukasz Zadrożny
Lekarz dentysta, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2018 r. z wyróżnieniem obronił tytuł doktora nauk medycznych. Wieloletni pracownik WUM – aktualnie starszy wykładowca w Zakładzie Propedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej. Prowadzi badania naukowe dotyczące druku 3D, dokładności procedur implantologicznych; jest też członkiem międzynarodowej grupy badawczej oceniającej najnowszą powierzchnię implantów stomatologicznych. Visiting lecturer na uniwersytetach: Universidad de Santiago de Compostela (Hiszpania) i Semmelweis Egyetem w Budapeszcie (Węgry). Laureat pierwszej nagrody za pracę kliniczną prezentowaną w trakcie Global DDS Conference 2019 w Baden-Baden. Aktywny członek Digital Dentistry Society – prestiżowego międzynarodowego towarzystwa naukowego zajmującego się stomatologią cyfrową. Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Wykładowca Osstem AIC Polska i European Course Direktor AIC – drugiej co do wielkości organizacji na świecie zajmującej się kompleksowym szkoleniem w zakresie implantologii. Klinicznie zajmuje się minimalnie inwazyjną implantologią, chirurgią stomatologiczną i endodontyczną. Pracuje zawsze z powiększeniem, stosuje najnowsze technologie CAD/CAM w planowaniu i wykonaniu zabiegów implantologicznych. Prowadzi szkolenia i kursy dla lekarzy, głównie z zakresu nowoczesnych i minimalnie inwazyjnych technik chirurgiczno-implantologicznych i technik szycia. Autor ponad 20 publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Prywatnie interesuje się motoryzacją i lubi podróże z rodziną.

 

lek. stom. Damian Nasulicz

W 2003 r. ukończył studia na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od 2006 r. zaangażowany w implantoprotetykę, ze szczególnym naciskiem na planowanie. W 2008 r. miał duży wkład w powstanie Europejskiego Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Prestige Dent® we Wrocławiu, gdzie razem z dr. n. med. Eugeniuszem Nosowem stworzył zespół implantologiczny, który wszczepił już ponad 5000 implantów dentystycznych.W Prestige Dent®, gdzie współpracuje z fantastycznym zespołem, odpowiada za wyznaczanie nowych kierunków rozwoju stomatologii, unikatowych na skalę europejską – jako pierwszy w Polsce został w 2014 r. członkiem International Academy of Oral Medicine and Toxicology, potwierdzając swoje zaangażowanie w holistyczne podejście do zdrowia pacjenta.Dopełniając obszar kompetencji miękkich, w celu poprawy komunikacji ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej – Values Szkoła Mentorów z akredytacją współtwórcy modelu 360o Versatile Leadership, Roba Kaisera. Jest jednym z ośmiu Polaków mających uprawnienia do uczenia modelu Core Quadrant Daniela Ofmana.Jego zainteresowaniem, oprócz implantologii i implantoprotetyki, jest również minimalnie inwazyjna protetyka dająca niesłychane możliwości poprawy wizerunku przez piękny uśmiech.Swoją wiedzą dzieli się prowadząc szkolenia, warsztaty oraz poprzez liczne publikacje w prasie branżowej.Propaguje autorskie koncepcje uzyskiwania pasywności wielopunktowych prac przykręcanych, zastosowania 24-karatowego 2-mikronowego złota w celu uszczelnienia prac protetycznych na implantach oraz metody zastosowania szablonów chirurgicznych z zamiarem zmiany paradygmatów postępowania.

 

Partnerem webinaru jest firma Pfizer. 

 

Termin: 28.11.2019 (czwartek)

Godzina: 18:00–18:45

Cena: 0 PLN

 

>> ZAREJESTRUJ SIĘ <<