Dentonet
KALENDARIUM
E-mail

WRÓĆ DO KALENDARIUM

Dokumentacyjna Fotografia Stomatologiczna - kurs praktyczny

Prowadzący:
dr n. med. Krystian Kris Owczarczak
Miejsce:
Siedziba Stern Weber Polska, ul. Kosmatki 26, 03-982 Warszawa
Data:
25 maja 2019
Cena:
1550 zł
Punkty edukacyjne:
8
Rejestracja:
szkolenia@pro-esthetica.pl

Dokumentacyjna fotografia stomatologiczna stała się niezbędnym elementem w nowoczesnej stomatologii. Dziś trudno sobie wyobrazić, że można bez niej prawidłowo zaplanować leczenie. Zdjęcia fotograficzne wykonujemy u pacjentów ortodontycznych, protetycznych, na potrzeby DSD (Digital Smile Design) oraz jako promocję swoich usług. Nie do przecenienia jest aspekt edukacyjny jaki wykonywane fotografie stomatologiczne stanowią dla samego lekarza. Możliwość oceny procesu leczenia, analizy najdrobniejszych elementów i porównań w czasie daje nam unikalną sposobność do własnego profesjonalnego rozwoju.

Kurs prowadzony jest przez dr n. med. Krystiana Krisa Owczarczaka w warunkach gabinetu stomatologicznego na w pełni wyposażonej w nowe, podłączone unity dentystyczne sali w siedzibie Stern Weber Polska w Warszawie.

Wykładowca uczy wszystkich podstawowych ujęć oraz nastaw aparatu stosowanych w dokumentacyjnej fotografii stomatologicznej, które pozwolą Ci wdrożyć fotografowanie pacjentów do codziennej praktyki już bezpośrednio po kursie.

Uczestnicy ćwiczą w małych zespołach, a każdy z uczestników kończy kurs z kompletnym portfolio dokumentacji fotograficznej pacjenta. Wykonywane zdjęcia są na bieżąco wspólnie analizowane, aby w przyszłości ustrzec się najczęściej popełnianych błędów. Wszystkie informacje podane na kursie poparte są zdjęciami przypadków osobiście wyleczonych i udokumentowanych przez dr Krisa Owczarczaka.

Ten kurs zmieni Twój sposób komunikacji z pacjentem, laboratorium technicznym i lekarzami innych specjalności. Zapewni Ci umiejętność wykonania dobrych zdjęć poszczególnych etapów leczenia z możliwością porównania ich ze zdjęciami wykonanymi na wizytach kontrolnych.

Polecamy ten kurs również dla asystentek stomatologicznych. Wśród natłoku obowiązków w gabinecie pamiętajmy, że fotografia stomatologiczna może być z powodzeniem delegowana personelowi średniemu.

Program kursu obejmuje:

– Wybór sprzętu fotograficznego
– Dodatkowe niezbędne akcesoria
– Ustawienia aparatu i lampy błyskowej
– Wybór formatu pliku
– Uwagi praktyczne przed rozpoczęciem fotografowania
– Uwagi praktyczne w trakcie fotografowania
– Skala odwzorowania
– Osie fotografowania
– Kadrowanie, ostrzenie i powtarzalność projekcji
– Wzór prawidłowej dokumentacji
– Ważna rola asysty
– Fotografia wewnątrzustna
– Fotografia portretowa
– Atelier do fotografii portretowej
– Najczęstsze błędy w fotografii stomatologicznej
– Błędy przy wykonywaniu zdjęć
– Estetyka zdjęć na najwyższym poziomie — sprawdzone metody oraz niezbędne akcesoria
– Jak powinna wyglądać poprawna prezentacja przypadku
– Fotografia obiektów w stomatologii
– Praktyczne studio
– Prosta archiwizacja

Zapewniamy pełny sprzęt fotograficzny do ćwiczeń praktycznych.

Jeżeli posiadają Państwo własny sprzęt fotograficzny do dokumentacji pacjentów zachęcamy do zabrania go na kurs, aby od razu ćwiczyć docelowym narzędziem. Jednocześnie prosimy o informację jakim sprzętem dysponują Państwo aktualnie, w celu upewnienia się czy spełnia on parametry niezbędne do dokumentacji stomatologicznej. Chętnie udzielimy również porady odnośnie zakupu.

Zapewniamy lunch i przerwy kawowe.

RABAT 250zł: W przypadku jeśli w kursie uczestniczą lekarz i asystentka z tego samego gabinetu stomatologicznego, cena dla asystentki wynosi 1300zł

ZAPISY:  szkolenia@pro-esthetica.pl 

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/304148623604011/