Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Wybieramy kasę fiskalną do gabinetu

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Wybieramy kasę fiskalną do gabinetu

Wybieramy kasę fiskalną do gabinetu

Niestety, kasy fiskalne nie należą do urządzeń tanich. Obecnie na zakup utrządzenia rejestrującego musimy wydać w zależności od modelu od 900 do nawet 3500 zł. Dlatego zanim zdecydujemy się na kupno konkretnego urządzenia, przyjrzymy się dokładnie jego parametrom, a także wypytajmy pracownika punktu dealerskiego, jak wysokie będą koszty jego eksploatacji. W przypadku kas fiskalnych obowiązuje bowiem podobna co przy drukarkach laserowych zasada – sprzęt tani w zakupie bywa drogi w użytkowaniu, a ponadto cechuje go o wiele większa awaryjność.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasy?
Specjaliści od kas fiskalnych radzą, abyśmy przy wyborze urządzenia kierowali się następującymi kryteriami:


– funkcjonalnością – urządzenie musi być dostosowane do naszych rzeczywistych potrzeb. Jeśli prowadzimy mały gabinet stomatologiczny, w zupełności nam wystarczy prosta kasa mobilna lub jednostanowiskowa, przystosowana do niewielkich obrotów i posiadająca niewielki zakres dodatkowych opcji.


– niezawodnością – zanim wydamy pieniądze, sprawdźmy koniecznie, jaki okres gwarancji posiada dany model kasy i jaki jest zakres ochrony urządzenia. Warto w tym miejscu nadmienić, iż większość producentów daje dwuletnią gwarancję jedynie na moduł fiskalny. Oznacza to, iż koszt naprawy innych wad fabrycznych (jeśli ewentualnie wyjdą one na jaw podczas eksploatacji urządzenia) w całości ponosi użytkownik, a nie producent.
Należy jednak podkreślić, iż niektórzy – niestety, bardzo nieliczni – producenci oferują gwarancję na okres pięcioletni na całe urządzenie lub też proponują przedłużenie okresu gwarancyjnego po wniesieniu przez klienta dodatkowej opłaty.


parametrami technicznymi – zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas model kasy posiada duże i czytelne wyświetlacze, odporną na działanie czynników zewnętrznych obudowę oraz szybki i wydajny mechanizm drukujący. Istotnym parametrem są również porty pozwalające na podłączenia urządzeń peryferyjnych (np. drukarki lub komputera), a przede wszystkim – dobry system zasilania, który umożliwi nam drukowanie paragonów również w sytuacjach kryzysowych (np. w przypadku awarii sieci elektrycznej). Dobrej jakości kasy fiskalne potrafią w trybie awaryjnym wydrukować około 3 tysięcy paragonów, działając tylko i wyłącznie na wewnętrznych bateriach.
Istotna jest także ergonomiczność oraz estetyka – nasza kasa powinna być wygodna, elegancka i prosta w użyciu. Wybierzmy więc kasę o intuicyjnym interfejsie oraz wyglądzie pasującym do naszego gabinetu.

 

B.Sz.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

baner do portalu CHIRANA_new
Meditrans jedynym w Polsce dystrybutorem Chirana Medical a.s. Lekarz

Nowy rok to okazja do wprowadzenia nowości do katalogu produktów. - Na rozwój i kompleksowość oferty stawia Meditrans, który od 1 stycznia 2020 roku, jako jedyny dystrybutor na terenie Polski, posiada w ofercie urządzenia słowackiego producenta – Chi...

RTG - Dentonet.pl
Spotkanie NRL z dostawcami sprzętu RTG dla stomatologii Lekarz

28 listopada 2019 r. w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami firm dostarczających sprzęt RTG dla stomatologii. Omówiono m.in. nowe zapisy prawa atomowego, które nakładają na dostawców urządzeń kolejne obowiązki....

ROZWIŃ WIĘCEJ
Endostar-Provider-Navigator1
Kątnica Endostar Provider i endometr Endostar Navigator Lekarz

Nowości w ofercie Endostar zapewniają bezpieczną i sprawną pracę, będąc idealnym rozwiązaniem w gabinecie stomatologicznym. Te nowoczesne urządzenia świetnie dopełniają ofertę instrumentów endodontycznych marki Endostar – polskiego producenta pilnikó...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres