Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Wszyscy ludzie Radziwiłła

Brak komentarzy | Publikacja:
Wszyscy ludzie Radziwiłła

Wszyscy ludzie Radziwiłła

Sprawdziły się prognozy dotyczące objęcia funkcji Ministra Zdrowia i od chwili powołania rządu tekę resortu objął Konstanty Radziwiłł. Jednak pomimo licznej giełdy nazwisk nie do końca dało się przewidzieć trafnie, kto znajdzie się na stanowisku wiceministrów.

Obecnie resort ma czterech nowych wiceministrów. Decyzję o ich powołaniu podjęła Premier Beata Szydło. Nominacje wręczył szef resortu. Nowe funkcje wiceministrów pełnić będą Jarosław Pinkas w randze sekretarza stanu, oraz Katarzyna Głowala, Krzysztof Łanda i Piotr Gryza w randze podsekretarzy stanu. W resorcie pozostaje wiceminister Piotr Warczyński pełniący tę funkcję od 2014 roku.

Jarosław Pinkas, jest lekarzem, był podsekretarzem stanu w ministerstwie zdrowia w latach 2005-2007. Jest współautorem ustawy o ratownictwie medycznym. Na własnej skórze przekonał się co znaczy zostać niesłusznie oskarżonym o korupcję. Siedem lat potrzebował wymiar sprawiedliwości, aby sad uniewinnił go od tych zarzutów. Jak pisze na swoich łamach niezalezna.pl odbyły się 44 rozprawy, które podsumował wyrok sądu. „W marcu 2015 roku warszawski sąd podejmując decyzję nie miał wątpliwości, że były wiceminister nie przyjął korzyści majątkowej. Jak wyjaśniał w mowie końcowej sędzia, prokuratorzy nie przedstawili na to żadnych dowodów, a świadkowie zeznający w procesie również nie potwierdzili wersji wydarzeń kreowanej przez śledczych.”

Katarzyna Głowala pracowała wcześniej jako naczelnik Wydziału Sprawiedliwości Departamentu Finansowania Strefy Budżetowej Ministerstwa Finansów.

Krzysztof Łanda jest lekarzem i wieloletnim ekspertem w dziedzinie ekonomiki zdrowia. Prezes i założyciel Fundacji Watch Health Care. Był członkiem Board of Directors Health Technology Assessment International (HTAi). Jest ekspertem Polskiej Unii Onkologii i ekspertem BCC ds. ochrony zdrowia

Piotr Gryza w latach 2006-2009 był prezesem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, a od roku 2000 do 2001 kierował Urzędem Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych, był dyrektorem szpitala na warszawskim Solcu, jest twórcą i dyrektorem Mazowieckiej Regionalnej Kasy Chorych.

Jak w każdym resorcie także Minister Zdrowia jest zastępowany przez sekretarza stanu w zakresie przez niego ustalonym lub zastępuje go podsekretarz stanu, jeśli sekretarz stanu nie zostaje powołany. Różnice między stanowiskami sekretarza i podsekretarza polegają na kolejności w zastępstwie ministra oraz ewentualnego reprezentowania resortu.

 

ab

 

źródło:mz, niezalezna.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

profilaktyka próchnicy - Dentonet.pl
Nauczyciele, rodzice, urzędnicy. Wszyscy dla zdrowia jamy ustnej! Lekarz

Zakochani mają Walentynki, miłośnicy dyń z oczami – Halloween. Dlaczego więc nie świętować dnia „zdrowych zębów”? - pyta Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, zachęcając wszystkich bez wyjątku do udziału w krajowych obchodach Światowego Dnia Zdrowia J...

dentobus nFZ
Czy na dentobusie można zarobić? "Wszyscy są zadowoleni" Lekarz

- Koszty utrzymania dentobusu są bardzo wysokie. Ryczałt przekazywany na ten cel nie wystarcza, ale ... - przyznaje Jacek Kubera, manager kliniki Super-Dent w Łodzi. Ta klinika wygrała konkurs na świadczenie usług w Dentobusie w województwie łódzkim....

wirus - Dentonet.pl
WHO: nie wszyscy wyleczeni z COVID-19 mają przeciwciała Lekarz

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia poinformowali, że nie wszystkie osoby wyleczone z COVID-19 mają przeciwciała i są odporni na kolejne infekcje. Dr Mike Ryan, ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych WHO, poinformował, że wykonane w Szanghaju wstępn...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji