Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Wrocław dba o uzębienie najmłodszych

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Wrocław dba o uzębienie najmłodszych

Wrocław dba o uzębienie najmłodszych

Ponad 7 tysięcy wrocławskich maluchów rozpoczęło czwarty miesiąc w drugiej edycji programu profilaktycznego zdrowych zębów.

Część już ma za sobą spotkania z dentystami, którzy przyszli do ich przedszkoli w białych fartuchach i okazało się, że wcale nie są straszni. Niektóre były już z rodzicami na przeglądzie w gabinetach stomatologicznych.

Teatr Lalek w każdym z 60 przedszkoli wystąpi do końca grudnia (bo tyle potrwa program) z przedstawieniem pt. "McBaton i Szeryf Grzanka".

Wszystkie przedszkola są zaopatrzone w model jamy ustnej do nauki szczotkowania zębów, a także pacynki: Zuzię i Felka – bohaterów zajęć edukacyjnych.

Przedszkola też dostały komplet szczoteczek i pastę.

Na program wrocławski ratusz przeznacza 200 tys. zł.

– Naszym zamierzeniem jest większe zaangażowanie rodziców, bo pierwsza wizyta dzieci w gabinecie lekarza stomatologa odbywa się zbyt późno – tłumaczy Bożena Lewicka z wydziału edukacji urzędu miejskiego.

Urząd miejski rozpoczął drugą edycję programu profilaktycznego w styczniu i zakończy w grudniu br. Do programu zapisało się 60 przedszkoli.

Zaproszenie zostało wysłane do wszystkich stu. W pierwszej edycji brało udział 57 przedszkoli – od września do grudnia 2011 roku.

Urzędnicy zdecydowali się na wprowadzenie tego programu, bo zaniepokoiły ich wyniki badań stomatologicznych u uczniów wrocławskich szkół podstawowych realizowane w latach 2008-2009.

W badanej wrocławskiej populacji 18 500 uczniów, aż u 83 proc. zdiagnozowano chorobę próchnicową zębów.

źródło: gazetawroclawska.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

studia - Dentonet.pl
UMED Wrocław: powrót zajęć stacjonarnych Lekarz

Jak informuje Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, od 30 listopada br. studenci wszystkich wydziałów wrócą do zajęć stacjonarnych – na razie tylko praktycznych. Według komunikatu, od 30 listopada br. studenci wszystkich wydziałów Uniwersytetu Medyczne...

szpital - Dentonet.pl
Wrocław: szpital tymczasowy szuka wolontariuszy Lekarz

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu poinformował o rekrutacji pracowników i wolontariuszy do szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19, który powstaje w Centrum Konferencyjnym Hotelu „Terminal” przy ul. Rakietowej 33 na Muchobo...

Wrocław: Będzie proces byłego rektora UM prof. Marka Z. Lekarz

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uwzględnił zażalenie prokuratury na umorzenie sprawy byłego rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Marka Z., oskarżonego o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy....

ROZWIŃ WIĘCEJ
studia - Dentonet.pl
Wrocław: wielu chętnych na studia stomatologiczne Lekarz

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu podsumował rekrutację na studia na rok akademicki 2020/2021. Bardzo popularna wśród tegorocznych maturzystów była stomatologia – na jedno miejsce przypadało 24 kandydatów. Jak czytamy na stronie wrocławskiego UMED-u...

Marzena Dominiak - Dentonet.pl
Wrocław: lekarze dentyści w kolegium Uniwersytetu Medycznego Lekarz

Prof. Marzena Dominiak – prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego – znalazła się w zaproponowanym składzie kolegium rektorsko-dziekańskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w kadencji 2020-2024. Ma pełnić funkcję prorektora ds. strategii...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres