Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

„Wprost” przeprasza Andrzeja Duliana

Brak komentarzy | Publikacja:
„Wprost” przeprasza Andrzeja Duliana

„Wprost” przeprasza Andrzeja Duliana

O sprawie pisaliśmy już kilkakrotnie w portalu Dentonet.pl. Teraz cały konflikt między Andrzejem Dulianem, a gazetą „Wprost” wydaje się mieć finał. Chodzi o wywiad udzielony przez Andrzeja Duliana prezesa Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych (IGTD) udzielony dla tygodnika.

W opublikowanym materiale pt: ”Kogo stać na zdrowe zęby” dziennikarz zasugerował, że dentyści oraz technicy dentystyczni to ludzie żerujący na krzywdzie pacjentów, którzy bezwzględnie ich wyzyskują i każą płacić horrendalne sumy za swoje usługi. Andrzej Dulian oskarżył tygodnik „Wprost” o nierzetelność dziennikarską i domagał się sprostowania swoich wypowiedzi.

Sprawa między Andrzejem Dulianem a tygodnikiem znalazła swój finał w sądzie. Orzeczenie sądu okazało się korzystne dla prezesa Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych (IGTD).

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Andrzejowi Dulianowi należą się przeprosiny za materiał opublikowany w tygodniku. „Wprost” zamieścił, sprostowanie o następującej treści:

„ Nawiązując do materiału prasowego pt. „Kogo stać na zdrowe zęby?”, opublikowanego w tygodniku „WPROST” z dnia 09 kwietnia 2013 r. (nr 15/2013) wyrażamy ubolewanie z powodu naruszenia dobrego imienia oraz wizerunku Pana A. Duliana – Prezesa Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych z siedzibą w Krakowie, poprzez wywołanie ww. artykułem oburzenia i protestów w środowisku lekarzy dentystów, konfliktujących grupy zawodowe techników dentystycznych oraz lekarzy stomatologów. Informujemy, że Pan A. Dulian nie nazwał usług oferowanych przez lekarzy dentystów „drożyzną”, a jego wypowiedź dotyczyła jedynie oceny cen usług w kontekście braku reformy systemu ubezpieczeń społecznych oraz w porównaniu z analogicznymi usługami oferowanymi w innych krajach UE. Do Pana A. Duliana nie należy również wypowiedź, że: „Dentyści to prawdziwi zdziercy, którzy wyciskają pacjentów jak cytrynę”. Jakiekolwiek wnioski odnośnie autorstwa tej wypowiedzi mogące wskazywać na osobę Pana A. Duliana są całkowicie nieuprawnione”.


Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 

KL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Andrzej Jacyna
Dymisja prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzeja Jacyny Lekarz

Andrzej Jacyna w środę (17 lipca) złożył dymisję z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. O swojej decyzji poinformował członków Rady NFZ-u. Jacyna był prezesem NFZ-u od czerwca 2018 r. Wcześniej dwa lata był pełniącym obowiązki szefa Funduszu....

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji