Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

WHO: tytoń zabije miliard ludzi

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
WHO: tytoń zabije miliard ludzi

WHO: tytoń zabije miliard ludzi

Jeśli ludzkość nie zmieni swojego upodobania do palenia tytoniu, to ten groźny nałóg zbierze śmiertelne żniwo. Jeśli nie przestaniemy palić, do końca stulecia umrze z powodu chorób odtytoniowych miliard osób – szacuje Światowa Organizacja Zdrowia.
 

W Genewie WHO ogłosiło prognozy, które szacują, że do końca 2030 roku na całym świecie z powodu palenia umrze 175 milionów osób. Każdego roku wyroby tytoniowe zabijają 5,4 miliona osób – jedna osobę co sześć sekund.
 

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień bez Papierosa. Już wkrótce na sprzedawanych w Polsce paczkach papierosów pojawią się ostrzeżenia obrazkowe. WHO za wszelką cenę chce powstrzymać epidemię nikotynizmu na ś3icie, a przez to ocalić wiele istnień ludzkich.
 

Producenci wyrobów tytoniowych obserwując rynek, zaobserwowali, że sprzedaż papierosów każdego roku spada w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie ludzie nabierają dużej świadomości zdrowotnej. Nowe kampanie reklamowe są przede wszystkim w krajach biednych. To zdaniem WHO doprowadzi do sytuacji, że 80% zgonów w wyniku chorób spowodowanych nałogiem palenia papierosów nastąpi w krajach rozwijających się.
 

W obchodzonym 31 maja Światowym Dniu bez Papierosa WHO rozpoczyna całoroczną kampanię ostrzegawczą. Na paczkach papierosów pojawią się nowe ostrzeżenia przed chorobami, które sprowadza na człowieka nikotynizm.
 

Organizacja chce zahamować wzrost liczby osób uzależnionych od nałogu m.in. za pomocą nowych haseł ostrzegawczych i drastycznych zdjęć umieszczanych na paczkach papierosów.
 

Producenci papierosów dokonali analizy rynku. Doszli do wniosku, że w związku ze wzrostem świadomości w krajach rozwiniętych co do szkodliwych następstw palenia, należy nasilić kampanię reklamowania papierosów w biednych krajach. Według danych WHO, doprowadzi to do tego, że 80% zgonów w wyniku chorób spowodowanych nałogiem palenia papierosów nastąpi w krajach rozwijających się.
 

 

na podstawie: wprost.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

koronawirus - Dentonet.pl
WHO: transmisja SARS-CoV-2 za sprawą młodych ludzi Lekarz

Takeshi Kasai, przewodniczący Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w rejonie Zachodniego Pacyfiku, powiedział, że pandemia koronawirusa w coraz większym stopniu rozwija się za sprawą ludzi młodych, nieświadomych swojej infekcji. Jak informuje PAP, zd...

Arabia Saudyjska: ortodontyczne wybory młodych ludzi Lekarz

Przezroczyste nakładki prostujące typu clear aligner to najbardziej atrakcyjny i najchętniej użytkowany typ aparatu ortodontycznego. Taki wynik przyniosły badania przeprowadzone wśród saudyjskiej młodzieży przez naukowca z Wydziału Stomatologii Uniwe...

"Najbardziej dumny jestem z ludzi". Wywiad z prezesem Olidentu Lekarz

- Wyjątkowe porozumienie i poczucie wspólnego tworzenia czegoś naprawdę cennego sprawiają, że praca jest przyjemnością, a nasze sukcesy jej naturalną konsekwencją – mówi w rozmowie z Dentonetem dr Raimund Kuspiel, prezes Olidentu. To polski producent...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Badania aligatorów pomogą pobudzić odrastanie zębów u ludzi? Lekarz

Dzięki dokładnemu poznaniu procesów odpowiedzialnych za odrastanie zębów u aligatorów możliwe będzie pobudzenie podobnych funkcji u ludzi - informuje "Proceedings of the National Academy of Sciences".Międzynarodowy zespół naukowców z USA, Tajwanu i C...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres