Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

We Wrocławiu też uniwersytet medyczny

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
We Wrocławiu też uniwersytet medyczny

We Wrocławiu też uniwersytet medyczny

Resort zdrowia opublikował projekt ustawy o nadaniu Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu nazwy Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Projektowana ustawa opublikowana w wersji przekazanej pod obrady Rady Ministrów ma na celu zmianę nazwy Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, co jest związane z art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 27 lipca 2005 roku. – Prawo o szkolnictwie wyższym.

Daje on uczelniom, których jednostki organizacyjne posiadają co najmniej sześć uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, w tym co najmniej cztery w zakresie nauk objętych profilem uczelni, możliwość używania w swojej nazwie wyrazu uniwersytet uzupełnionego przymiotnikiem lub przymiotnikami w celu określenia profilu uczelni.

Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu spełnia kryteria ustawowe odnośnie liczby posiadanych uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, posiada bowiem uprawnienia do nadawania stopnia naukowego: doktora nauk medycznych w zakresie: medycyny (3 wydziały), biologii medycznej (1 wydział), stomatologii oraz doktora nauk farmaceutycznych.

Uczelnia posiada pięć Wydziałów: Lekarski, Lekarsko-Stomatologiczny, Nauk o Zdrowiu, Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej oraz Lekarski Kształcenia Podyplomowego.

Aktualnie uczelnia kształci blisko 6 tys. studentów na 10 kierunkach. Zatrudnia przeszło tysiąc nauczycieli akademickich, w tym 101 profesorów, 111 doktorów habilitowanych oraz 661 doktorów.

W 2010 roku Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu zajęła pierwsze miejsce pod względem warunków studiowania w rankingu krajowym, przeprowadzonym przez dziennik Rzeczpospolita i miesięcznik Perspektywy, a w międzynarodowym rankingu przygotowanym przez SIR World Report w bazie bibliograficznej Scopus – została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w Polsce i na trzecim w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pod względem osiągnięć naukowych, w tym ilości punktów publikacyjnych (IF) w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

źródło: RynekZdrowia.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

studia stomatologiczne - Dentonet.pl
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu: Mniej chętnych na stomatologię Lekarz

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu podsumował rekrutację na nowy rok akademicki 2020/2021. Największym zaskoczeniem był kilkunastoprocentowy spadek liczby chętnych na studia stomatologiczne. Tegoroczna rekrutacja na wrocławski U...

ranking szanghajski - Dentonet.pl
Uniwersytet Warszawski najlepszą polską uczelnią Lekarz

Wśród tysiąca najlepszych uczelni na świecie znalazło się 8 polskich. Uniwersytet Warszawski wrócił do czwartej setki, a UJ – w ubiegłym roku lepszy niż UW – spadł do piątej setki – wynika z opublikowanej w połowie sierpnia Listy Szanghajskiej (ARWU)...

Uniwersytet Jagielloński - Dentonet.pl
Perspektywy 2020: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią Lekarz

Uniwersytet Jagielloński zajął pierwsze miejsce w XXI Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Warszawski, a na trzecim Politechnika Warszawska. Wśród uczelni niepublicznych wygrała Akademia Leona Koźmińsk...

ROZWIŃ WIĘCEJ
studia stomatologiczne - Dentonet.pl
Gdański Uniwersytet Medyczny: rusza rekrutacja na stomatologię Lekarz

Gdański Uniwersytet Medyczny rozpoczął 1 czerwca br. rekrutację online na studia, również stomatologiczne. Pierwszy etap rekrutacji – rejestracja on-line – potrwa do 13 sierpnia. W przypadku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, co roku najwięcej kand...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres