Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

W odpowiedzi na oczekiwania klinicystów

Brak komentarzy | Publikacja:
W odpowiedzi na oczekiwania klinicystów

W odpowiedzi na oczekiwania klinicystów

K3Pro – system stożkowych implantów niemieckiej firmy Argon Medical, która jest pionierem w popularyzacji stożkowego połączenia protetycznego; projektuje, udoskonala i produkuje implanty dentystyczne od 1997 roku.

K3Pro jest odpowiedzią na oczekiwania klinicystów i już został doceniony także w Polsce. Sukces systemu gwarantuje połączenie protetyczne zaopatrzone w samozaciskowy 1,5° stożek Morse’a, dzięki któremu otrzymano doskonałą szczelność połączenia pomiedzy implantem a łącznikiem oraz mocne, stabilne i pewne osadzenie struktur protetycznych pozbawione mikroruchów. Uzyskana stabilność połączenia to zarazem stabilność tkanek twardych i miękkich zapewniająca przewidywalności estetyki.

Subcrestalne pogrążenie implantu 1,5 – 2 mm pozwala na trwałe zachowanie kości wyrostka zębodołowego i uzyskanie optymalnego profilu wyłaniania. Przekrój poprzeczny podstawy łącznika jest mniejszy niż szerokość górnej części implantu – Platform Switch, zachowuje estetykę tkanek miękkich wokół implantu. Łącznik o samozaciskowym 1,5° stożkowym profilu jest osadzony w implancie i połączony z nim śrubą konstrukcyjną dając dokładne spasowanie powierzchni wewnątrz zwężającego się połączenia. Śruba konstrukcyjna, która jest najsłabszym składnikiem innych systemów implantologicznych jest całkowicie zabezpieczona przed przeciążeniem. 

Wykorzystanie technologii samozaciskowego połączenia stożkowego w implantach K3Pro pozwoliło na zmaksymalizowanie korzyści w porównaniu z konwencjonalnym połączeniem implantu z łącznikiem.
precyzyjne 1,5° połączenie stożkowe implantu z łącznikiem zapewnia dużą stabilność mechaniczną obciążenia w każdych warunkach klinicznych,
poziome siły działające bezpośrednio na szyjkową część implantu i podstawę łącznika są równomiernie rozłożone na całym łączniku,
obciążenie śruby konstrukcyjnej jest zminimalizowane ze względu na długą podstawę łącznika osadzoną głęboko w implancie.

System K3Pro zapewnia szeroki wybór średnic i długości wszczepów dedykowanych dla różnych gęstości kości, o wspólnej platformie protetycznej i wspólnych komponentach przy użyciu których możliwe jest wykonanie najbardziej wymagających prac implantoprotetycznych.
K3Pro to także implanty krótkie 5,5 mm / 6,5 mm. Rozwiązanie dla uzupełnienia braków zębowych przy deficycie kości bez potrzeby chirurgicznej ingerencji w strukturę kości oraz w miejscach, gdzie wysokość kości jest ograniczona a położenie struktur anatomicznych zbyt bliskie, tj. zatoka szczękowa, żuchwowy nerw zębodołowy. Standardowa procedura chirurgiczna nie wymaga nabycia dodatkowych umiejętności.

Estetyka prac implantoprotetycznych jest inaczej postrzegana przez pacjentów a inaczej przez klinicystów.
Pacjenci koncentrują się na efekcie końcowym w strefie estetycznej, aby odbudowany ubytek był jak najbardziej naturalny. Lekarze zwracają uwagę na kilka aspektów leczenia:
zabezpieczenie tkanek twardych i miękkich wokół implanty przed utratą,
stabilność i przewidywalność połączenia implantu z łącznikiem, szczelność połączenia dającą gwarancję bezpieczeństwa przed infekcjami bakteryjnymi,
zdolność pacjenta do utrzymania higieny wokół implantu.

Spełnienie powyższych kryteriów to cel nadrzędny systemu K3Pro, idea firmy Argon Medical, która znajduje się wśród najbardziej zaawansowanych technologiczne producentów implantów na świecie.

www.k3pro.pl

Kontakt:

info@argentummedical.pl
 

 

Argentum s.c.

 


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji