Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

V Jubileusz Odrodzenia Samorządu Lekarzy i Lekarzy Dentystów

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
V Jubileusz Odrodzenia Samorządu Lekarzy i Lekarzy Dentystów

V Jubileusz Odrodzenia Samorządu Lekarzy i Lekarzy Dentystów

Obchody 25-lecia Odrodzenia Samorządu Lekarzy i Lekarzy Dentystów Naczelna Rada Lekarska ustaliła na dzień 5-6 grudnia 2014 roku w Warszawie.

Na te dni przewidziano debaty i sesje poświęcone tematyce problemów w ochronie zdrowia po 1989 roku. Omówione zostaną również historyczne wydarzenia związane z działalnością samorządu zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów w wolnej Polsce.

Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Zdaniem dr Macieja Hamankiewicza obchody jubileuszu to ukoronowanie zmian, które zaszły w wykonywaniu zawodu lekarza i lekarza stomatologa w wolnej Polsce. Od 1989 roku polska służba zdrowia stanęła przed wyzwaniem, by wyjść z ograniczeń i zmienić podejście do organizacji systemowych oraz na nowo otworzyć się na współpracę ze światem. Od 1989 roku zaczął zdecydowanie kształtować się nowy system ochrony zdrowia.

W programie wydarzenia, m.in. Debata pt. „25 lat ochrony zdrowia w wolnej Polsce”, robocze posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej, spotkanie gości zagranicznych z wicemarszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim, sesja historyczno-naukowa „25 lat izb lekarskich w Polsce”, Msza św. oraz występ Chóru OIL w Warszawie, Uroczysta Gala. 

Gośćmi wydarzenia będą: wszyscy ministrowie zdrowia urzędujący w Polsce od 1989 roku, Rzecznik Praw Obywatelskich, lekarze Posłowie i Senatorowie, przedstawiciele Światowego Stowarzyszenia Lekarzy, szefowie niemieckiego, czeskiego i słowackiego samorządu lekarskiego, europejskie władze Światowej Federacji Dentystycznej, prezesi samorządów zaufania publicznego oraz szefowie polskich i zagranicznych towarzystw medycznych.

BZ

Źródło i szegółowe informacje:
www.nil.org.pl/aktualności

Zachęcamy także do przeczytania:
"Historia Narodowej Izby Lekarskiej"


POWIĄZANE ARTYKUŁY

maseczki - Dentonet.pl
Ważny apel lekarzy i lekarzy dentystów do obywateli Polski Lekarz

Naczelna Izba Lekarska regularnie publikuje apele - do premiera, ministrów czy osób zarządzających wszelkimi instytucjami publicznymi. Jeden z ostatnich apeli wystosowanych przez Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej skierowany jest jednak do... obywat...

egzaminy PES - Dentonet.pl
Egzaminy PES dla lekarzy i lekarzy dentystów będą wznawiane Lekarz

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że z początkiem czerwca zostaną częściowo wznowione Państwowe Egzaminy Specjalizacyjne (PES) w sesji wiosennej 2020 r. dla lekarzy i lekarzy dentystów. Jak czytamy w komunikacie, najpierw odbędą się egzaminy ustne...

ROZWIŃ WIĘCEJ
pensje stażystów - Dentonet.pl
Wydłużony staż podyplomowy lekarzy i lekarzy dentystów Lekarz

Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem ministra zdrowia, staż podyplomowy dla lekarzy i lekarzy dentystów będzie wydłużony. Stażyści będą mogli otrzymać wynagrodzenie za gotowość do pracy. Z powodu obowiązującego stanu epidemii istnieje duże ryzyko...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres