Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

„Uśmiechnij się Polsko!”

Brak komentarzy | Publikacja:
„Uśmiechnij się Polsko!”

„Uśmiechnij się Polsko!”

Jutro, 12 września, w ramach ogólnopolskiej kampanii "Uśmiechnij się Polsko!", w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie oraz Poznaniu odbędą się bezpłatne przeglądy i konsultacje stomatologiczne.

Każdy, kto zapisze się na wizytę, będzie mógł skorzystać z indywidualnej porady stomatologicznej oraz otrzyma materiały edukacyjne dotyczące metod prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej.

– Piękny uśmiech to nie tylko kwestia urody, ale przede wszystkim zdrowia – przekonuje prof. Bartłomiej W. Loster, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Tymczasem, jak wynika z badań, aż 72% Polaków nie stosuje się do rekomendowanych technik szczotkowania zębów, a 52% idzie do dentysty tylko wtedy, gdy "boli ich ząb".

Jak przekonują organizatorzy kampanii "Uśmiechnij się Polsko" wystarczy stosować zaledwie kilka prostych procedur, aby móc cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem.

– Szczotkowanie zębów regularnie 2 razy dziennie, zachowanie zdrowej diety na co dzień oraz systematyczne wizyty u stomatologa to klucz do zdrowia jamy ustnej – dodaje prof. Loster.

Dlatego już 12 września, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, każdy, kto zapisze się osobiście lub telefonicznie, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych przeglądów i konsultacji stomatologicznych w wybranych klinikach uniwersyteckich 4 miast Polski.

W trakcie przeglądu lekarze ocenią stan zdrowia jamy ustnej i doradzą, jakie zabiegi należy stosować w profilaktyce próchnicy zębów, chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej.

Ponadto każdy pacjent otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych na temat prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, sposobów szczotkowania zębów, wskazówek do codziennej pielęgnacji oraz próbki produktów przeznaczonych do higieny jamy ustnej.

Szczegółowa lista placówek, w której odbywać się będą bezpłatne przeglądy znajduje się na stronie www.pts.net.pl oraz na Facebooku.

– Rutynowy zabieg szczotkowania zębów jest najtańszą i najskuteczniejszą metodą dbania o zdrowie jamy ustnej. Pozwala efektywnie ograniczyć powstawanie próchnicy, wad zgryzu, chorób przyzębia, a także eliminuje problem nieświeżego oddechu, usuwa miękki nalot, płytkę bakteryjną i resztki pokarmowe – podkreśla prof. Loster. To najlepsza inwestycja w zdrowie, piękny uśmiech i dobre samopoczucie.

Ideą kampanii "Uśmiechnij się Polsko!" jest propagowanie wśród Polaków nawyku codziennej higieny jamy ustnej oraz edukacja na temat roli, jaką odgrywa ona dla zdrowia ogólnego.

Organizatorem akcji jest Polskie Towarzystwo Stomatologiczne we współpracy z Uniwersytecką Kliniką Stomatologiczną w Krakowie, Katedrami i Zakładami Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Stomatologicznymi Katedrami i Zakładami Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

 

Więcej o akcji w portalu Dentowizja.pl – KLIKNIJ

 

Przeczytaj również: 12 września Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej

 

 

 

 


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

projekt stomatologiczny - Dentonet.pl
Wrocław: ruszył polsko-niemiecki projekt stomatologiczny Lekarz

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu wspólnie z Technische Universitat Dreseden, w ramach projektu NCBIR i BNBF za blisko 900 tys. euro będzie tworzyć platformę dla lekarzy ortodontów i chirurgów stomatologicznych.23 sierpnia 2019 r...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji