Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

USA: wirtualne zakończenie stacjonarnych studiów dentystycznych

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
USA: wirtualne zakończenie stacjonarnych studiów dentystycznych

USA: wirtualne zakończenie stacjonarnych studiów dentystycznych

Aby zachować fizyczny dystans w związku z pandemią COVID-19, wiele uczelni stomatologicznych w Ameryce Północnej zrezygnowało w tym roku z tradycyjnych ceremonii zakończenia studiów na rzecz tych organizowanych online. Były one transmitowane na żywo lub nagrane wcześniej i zaprezentowane na platformach mediów społecznościowych.

Kolejne pokolenie dentystów wchodzi do zawodu, który obecnie wiąże się ze znacznym ryzykiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Fakt ten jest oczywisty także dla dotychczasowych studentów stomatologii, którzy w ostatnich tygodniach uczestniczyli w wirtualnych ceremoniach zakończenia studiów, dostępnych na platformach internetowych, takich jak YouTube, Zoom oraz Facebook Live.

W komunikacie prasowym Amerykańskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego (ADA) prof. Cherae Farmer-Dixon, dziekan Meharry Medical College School of Dentistry w Nashville, wyjaśniła, że decyzja o gali transmitowanej w sieci została podjęta, by nie opóźniać wejścia młodych dentystów na rynek pracy lub ich dalszego kształcenia.

– Mieliśmy trzy możliwości: anulować ukończenie studiów, odłożyć je na jesień lub koniec grudnia albo przeprowadzić wirtualne zakończenie. Wybraliśmy zakończenie online, ale w grudniu planujemy tradycyjną ceremonię – skomentowała prof. Farmer-Dixon.

– Ci studenci ciężko pracowali, pochodzą z różnych środowisk i niektórzy z nich od najmłodszych lat marzyli o tym, aby zostać dentystą. Wirtualna uroczystość zakończenia studiów nie obniża rangi stopni, które uzyskali, ale pozwala świętować ich osiągnięcie – dodała.

Ceremonia w Meharry Medical College School of Dentistry została tylko częściowo przeprowadzona na żywo, ponieważ niektóre z jej elementów nagrano jeszcze w maju, w tym odczytywanie nazwisk młodych stomatologów. Wcześniej wykonano też zdjęcia absolwentów ubranych w specjalny strój z nieodłączną togą i biretem, który na zakończenie uroczystości zwykle szybuje w górę. Wideo z zakończenia studiów zostało udostępnione na stronie internetowej uczelni oraz na Facebooku i YouTube.

W tym samym tygodniu również online zostały zaprezentowane ceremonie ukończenia studiów w A.T. Missouri School of Dentistry and Oral Health w Kirksville oraz Touro College of Dental Medicine w New York Medical College. Podobnie kanadyjski Uniwersytet w Manitobie przyznał stopnie naukowe absolwentom (w tym Wydziału Dentystycznego oraz Szkoły Higieny Jamy Ustnej) podczas wirtualnej ceremonii, innej niż dotychczas.

Z kolei absolwenci Wydziału Stomatologii Uniwersytetu Newady w Las Vegas podczas wirtualnej gali ukończenia studiów przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne. Za pośrednictwem trzech wybranych organizacji non-profit do potrzebujących trafiło 9 000 USD pochodzących ze zbiórki. – Byliśmy nieco rozczarowani, gdy dowiedzieliśmy się, że nie będziemy mieli gali na zakończenie studiów. Niemniej cieszę się, że z tej sytuacji mogło wyniknąć coś dobrego – skomentowała jedna z absolwentek uczelni w Las Vegas, dr Colette Fuglaar.

Od kilku lat studenci, którzy zdecydowali się na jednoczesne studiowanie dwóch kierunków muszą za ten drugi kierunek płacić. Stomatologia to nawet 35 tysięcy złotych za rok nauki.

T.H., źródło: www.dental-tribune.com

Fot. Archiwum

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Uniwersytet Jagielloński - Dentonet.pl
Perspektywy 2020: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią Lekarz

Uniwersytet Jagielloński zajął pierwsze miejsce w XXI Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Warszawski, a na trzecim Politechnika Warszawska. Wśród uczelni niepublicznych wygrała Akademia Leona Koźmińsk...

UMED dyplomatorium - Dentonet.pl
Łódź: absolwenci stomatologii uroczyście odebrali dyplomy Lekarz

14 lutego 2020 r. w Auli 1000 Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom kierunku lekarsko-dentystycznego w roku akademickim 2018/2019. Dyplomy odebrało 122 absolwentów. W wydarzeniu udział wz...

studia medyczne - Dentonet.pl
Będą płatne studia medyczne? Minister nauki nie wyklucza Lekarz

Minister nauki Jarosław Gowin poinformował, że trwają analizy dotyczące uruchomienia – obok studiów bezpłatnych – dotowanych stypendiami rządowymi płatnych studiów medycznych – podała Polska Agencja Prasowa.Minister Jarosław Gowin wziął udział w posi...

ROZWIŃ WIĘCEJ
dyplomatorium WUM - Dentonet.pl
Uroczyste dyplomatorium absolwentów stomatologii w WUM Lekarz

26 listopada w Auli Wykładowej im. prof. Janusza Piekarczyka Centrum Dydaktycznego WUM odbyła się promocja lekarzy dentystów, doktorów i doktorów habilitowanych nauk medycznych Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Podczas uroczystości dyplomy ukończe...

dyplomatorium Wrocław - Dentonet.pl
Wrocław: absolwenci studiów stomatologicznych z dyplomami Lekarz

30 września w sali audytoryjnej Wydziału Farmaceutycznego odbyło się uroczyste dyplomatorium tegorocznych absolwentów studiów na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Kolejni ukończą je już pod egidą Wydziału Lekars...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres