Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

USA: bezpieczeństwo w gabinecie? Kluczowe tylko dla 50% badanych

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
USA: bezpieczeństwo w gabinecie? Kluczowe tylko dla 50% badanych

USA: bezpieczeństwo w gabinecie? Kluczowe tylko dla 50% badanych

Lanmark 360 – działająca w Stanach Zjednoczonych agencja z branży zdrowotnej, oferująca leczenie stomatologiczne w pełnym zakresie – przeprowadziła badanie dotyczące gotowości pacjentów do powrotu do gabinetu dentystycznego po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19.

Jak wskazują wyniki raportu, amerykańscy pacjenci są gotowi do podjęcia leczenia stomatologicznego, choć niekoniecznie w najbliższym czasie. Na pytanie o ważność powrotu do różnych aktywności, wizyta u dentysty została uznana za najbardziej priorytetową (jednak wszystkie pozostałe dotyczyły kwestii pozamedycznych).

Z ankiety wynika, że w przypadku ponad połowy (51,25%) respondentów zaplanowane wizyty u dentysty zostały odwołane ze względu na pandemię. Natychmiastowy powrót do gabinetu po „zamrożeniu” gospodarki zadeklarowało 9,68% badanych, 39,07% zamierza to uczynić w ciągu 3 najbliższych miesięcy, dalsze 22,94% w kolejnym kwartale, a 28,32% odkłada leczenie na czas nieokreślony. Jednocześnie zdecydowana większość ankietowanych – 93,91% – zamierza udać się do dentysty w przypadku wystąpienia problemu stomatologicznego, którego objawem jest silny ból.

Na pytanie, czy gabinety poinformowały swoich pacjentów o ponownym otwarciu, odpowiedź twierdzącą dało prawie 42% respondentów, przeciwną – ponad 58%. Znacząca większość – 84,95% – zadeklarowała, że nie chciałaby zmieniać swojego dotychczasowego dentysty.

Ponadto 50,9% respondentów uważa, że nowe protokoły bezpieczeństwa obowiązujące w praktyce stomatologicznej są niezwykle ważne. Odpowiedź ta może zaskakiwać, ponieważ oznacza, że niemal połowa ankietowanych uznaje, że procedury bezpieczeństwa u dentysty nie są sprawą priorytetową. A dzieje się to w kraju, w którym niemal 3 miliony osób choruje na COVID-19, a liczba ofiar śmiertelnych pandemii (130 tys.) dwukrotnie przekroczyła liczbę amerykańskich ofiar wojny w Wietnamie (58 tys.), jest też większa niż liczba Amerykanów poległych podczas I wojny światowej (116 tys.).

W badaniu wzięło udział 275 respondentów, z których niemal 60% to kobiety. Przeważającą grupę wiekową stanowiły osoby w wieku 45–60 lat o przeciętnych i niższych dochodach (25 000–50 000 USD rocznie).

Raport agencji Lanmark 360 (w języku angielskim) jest dostępny online.

Jeden pacjent na godzinę – taki czas przyjmowania pacjentów sprawi, że nie będzie tłoku w poczekalni. Pozwoli też na przygotowanie gabinetu po wizycie na przyjęcie kolejnego pacjenta. O szczegółach mówią prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, prezydent PTS oraz prof. dr hab. n. med. Tomasz Konopka, wiceprezydent PTS.

T.H., źródło: us.dental-tribune.com

Fot. Archiwum


POWIĄZANE ARTYKUŁY

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Dentyści boją się koronawirusa i utraty możliwości pracy Lekarz

Jeden z bloków tematycznych przeprowadzonej przez NRL wśród lekarzy dentystów ankiety dotyczył ogólnego stanu podmiotów leczniczych w stomatologii w dobie koronawirusa. Jak się okazuje, największym problemem dla ankietowanych jest zagrożenie zdrowia ...

dentysta - Dentonet.pl
COVID-19 w stomatologii – opublikowano wyniki ankiety Lekarz

Od 24 czerwca do 9 lipca komisja stomatologiczna NRL przeprowadziła wśród lekarzy dentystów badanie ankietowe, mające na celu zbadanie m.in. odczuć i obaw związanych z pandemią koronawirusa. Znane są już wyniki ankiety. Jak czytamy w przygotowanym p...

ROZWIŃ WIĘCEJ
dentobus - Dentonet.pl
Stomatologia mobilna – chwalona, ale nie w każdym aspekcie Lekarz

Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez DentaVox, duża część respondentów uważa, że mobilne gabinety dentystyczne mogą zapewnić zabiegi profilaktyczne i kontrolne na podobnym, a nawet wyższym poziomie niż praktyki stacjonarne. Jednak, zdanie...

leczenie stomatologiczne w USA - Dentonet.pl
COVID: 52% pacjentów w USA obawia się powrotu do dentysty Lekarz

Ankieta przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych przez Kaiser Family Foundation (KFF) wykazała, że z powodu COVID-19 więcej niż połowa dorosłych Amerykanów wciąż unika wizyt u dentysty i lekarzy innych specjalności. Dzieje się tak w czasie, gdy coraz w...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres