Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Uniwersytet Medyczny w Łodzi na czele

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Uniwersytet Medyczny w Łodzi na czele

Uniwersytet Medyczny w Łodzi na czele

Jeśli twoje dziecko planuje lub już wybiera się na studia medyczne, to najlepiej wybrać Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Tak przynajmniej wynika z rankingu opublikowanego w dodatku do tygodnika „Wprost”.

– Co to jest dobra szkoła wyższa? – pytają autorzy rankingu.

– To taka, która dba o jakość świadczonych usług, starając się, by w zamian za wydane – zazwyczaj niemałe – pieniądze jej klienci otrzymywali produkt odpowiadający ich potrzebom – czytamy w artykule.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tygodnik zestawia dwa rankingi: oddzielny dla szkół publicznych i osobny dla prywatnych. W tym roku zastosowana metoda promuje szkoły, które dbają o studentów i troszczą się o ich późniejsze losy na rynku pracy.

"Stosunek do tej pozornie oczywistej prawdy wciąż wyznacza linię podziału w polskim szkolnictwie wyższym" – przypomina "Wprost". A czasy dla uczelni prywatnych nadchodzą ciężkie: spadek zainteresowania studiami, a w jego wyniku niż demograficzny. To powoduje, że prywatne szkoły muszą dbać o jakość kształcenia i dostosowanie oferty do rzeczywistych potrzeb studentów i ich rodziców.

Tygodnik kieruje swój ranking przede wszystkim do przyszłych studentów. To im zazwyczaj najwięcej trudności sprawia wybór odpowiedniego kierunku czy uczelni.

Podstawowym założeniem branym pod uwagę przy ocenie była dostępność kadry akademickiej dla studentów oraz jej jakość, którą "Wprost" wyliczył na podstawie liczby profesorów przypadających na studenta i liczby publikacji przypadających na nauczyciela akademickiego.

W tym roku w rankingu wystartowało 87 uczelni niepublicznych i 34 publiczne.

• Więcej na stronie Ranking szkół wyższych: dwa światy nauki


POWIĄZANE ARTYKUŁY

studia stomatologiczne - Dentonet.pl
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu: Mniej chętnych na stomatologię Lekarz

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu podsumował rekrutację na nowy rok akademicki 2020/2021. Największym zaskoczeniem był kilkunastoprocentowy spadek liczby chętnych na studia stomatologiczne. Tegoroczna rekrutacja na wrocławski U...

ranking szanghajski - Dentonet.pl
Uniwersytet Warszawski najlepszą polską uczelnią Lekarz

Wśród tysiąca najlepszych uczelni na świecie znalazło się 8 polskich. Uniwersytet Warszawski wrócił do czwartej setki, a UJ – w ubiegłym roku lepszy niż UW – spadł do piątej setki – wynika z opublikowanej w połowie sierpnia Listy Szanghajskiej (ARWU)...

ROZWIŃ WIĘCEJ
studia stomatologiczne - Dentonet.pl
Gdański Uniwersytet Medyczny: rusza rekrutacja na stomatologię Lekarz

Gdański Uniwersytet Medyczny rozpoczął 1 czerwca br. rekrutację online na studia, również stomatologiczne. Pierwszy etap rekrutacji – rejestracja on-line – potrwa do 13 sierpnia. W przypadku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, co roku najwięcej kand...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres