Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Uniwersytet Jagielloński: ruszyła rekrutacja na stomatologię

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Uniwersytet Jagielloński: ruszyła rekrutacja na stomatologię

Uniwersytet Jagielloński: ruszyła rekrutacja na stomatologię

Wystartowała rekrutacja na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zgodnie z decyzją ministerstwa zdrowia, w roku akademickim 2019/2020 naukę na jednolitych studiach stomatologicznych prowadzonych w języku polskim rozpocznie 60 osób.

Najważniejszą zmianą w porównaniu z poprzednimi naborami i informacją istotną dla kandydatów jest to, że w tegorocznej rekrutacji uwzględniany będzie tylko wynik z matury zdanej na poziomie rozszerzonym lub rozszerzonej dwujęzycznej – poinformował Piotr Szumliński, dyrektor Centrum Wsparcia Dydaktyki.

Taka decyzja wpisuje się w prowadzone już od kilku lat przez UJ działania mające na celu podnoszenie wymogów stawianych kandydatom. Jak podkreślił dyrektor CWD, mimo bardziej wymagających zasad nie zaobserwowano jak dotąd spadku liczby kandydatów na studia w UJ. Zaostrzone wymogi skutkują natomiast tym, że UJ przyjmuje coraz lepszych studentów i absolwentów.

Piotr Szumliński zaznaczył także, że z roku na rok przyjmowanych jest na studia w UJ coraz więcej obcokrajowców. Nie oznacza to jednak, że przyjmowani są wszyscy. Nawet ci z nich, którzy wybierają się na studia płatne, muszą spełnić wymogi rekrutacyjne.

Na studiach jednolitych magisterskich oraz pierwszego i drugiego stopnia w następnym roku akademickim przygotowano prawie 15 tys. miejsc. Nie ma w tym zakresie różnicy w stosunku do lat ubiegłych.

Rekrutacja na jednolite studia magisterskie oraz studia pierwszego stopnia potrwa do 7 lipca (wyniki podane będą 12 lipca). Nabór na studia drugiego stopnia zakończy się 9 lipca. Kandydaci dowiedzą się o jego rezultacie 19 lipca. Rekrutacja prowadzona jest elektronicznie poprzez stronę www.erk.uj.edu.pl. Zgodnie z rozporządzeniem ministra, opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł za każdy kierunek.

Więcej danych o procesie rekrutacji, kryteriach przyjęć oraz wymaganych dokumentach znaleźć można na stronie www.rekrutacja.uj.edu.pl.

Od niedawna studenci, którzy zdecydowali się na jednoczesne studiowanie dwóch kierunków, muszą za drugi kierunek płacić. Stomatologia to nawet 35 tys. zł za rok nauki.

Oprac. AF na podst. UJ

Fot. rgerber, pixabay.com

 

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

studia medyczne - Dentonet.pl
Będą płatne studia medyczne? Minister nauki nie wyklucza Lekarz

Minister nauki Jarosław Gowin poinformował, że trwają analizy dotyczące uruchomienia – obok studiów bezpłatnych – dotowanych stypendiami rządowymi płatnych studiów medycznych – podała Polska Agencja Prasowa.Minister Jarosław Gowin wziął udział w posi...

studia - Dentonet.pl
Śląski Uniwersytet Medyczny: 1780 chętnych na studia stomatologiczne Lekarz

Podczas tegorocznej rekrutacji o przyjęcie na kierunek lekarski prowadzony na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach ubiegało się 5 026 osób, czyli o ponad 80 więcej niż w ubiegłym roku. Aplikację na studia stomatologiczne złożyło 1780 kandydat...

ROZWIŃ WIĘCEJ
studia - Dentonet.pl
14 tys. chętnych na stomatologię w roku akademickim 2018/19 Lekarz

Medycyna i zarządzanie były najpopularniejszymi kierunkami wśród kandydatów na studia w roku akademickim 2018/19, a pedagogika najczęściej oferowanym przez uczelnie – podał w środę Ośrodek Przetwarzania Informacji-Państwowy Instytut Badawczy. Aż 14 7...

studia stomatologiczne - Dentonet.pl
Za dużo miejsc na studia stomatologiczne? Opinia samorządu Lekarz

Naczelna Rada Lekarska w specjalnym komunikacie negatywnie oceniła zwiększenie limitu przyjęć na studia stomatologiczne w nowym roku akademickim. Jak podkreślono, pomimo wielokrotnego podnoszenia przez samorząd lekarski postulatu zmniejszenia limitu ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres