Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

UK: wsparcie dla młodych dentystów w wejściu do zawodu

Brak komentarzy | Publikacja:
UK: wsparcie dla młodych dentystów w wejściu do zawodu

UK: wsparcie dla młodych dentystów w wejściu do zawodu

Istniejące od 1841 r. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Wesleyan (Wesleyan Assurance Society) z siedzibą w Birmingham wspiera wybrane grupy zawodowe w osiągnięciu przez nie celów finansowych. W orbicie zainteresowań Wesleyana znaleźli się między innymi młodzi lekarze dentyści.

W szczególnie trudnym 2020 r. Towarzystwo proponuje brytyjskim absolwentom studiów stomatologicznych pomoc w rozpoczęciu pracy przez udział w seminarium internetowym.

Następny krok – jeszcze trudniejszy w tym roku

Wirtualne wydarzenie pod nazwą „Next step” („Następny krok”), którego gospodarzem będzie prezenterka telewizyjna Remel London, odbędzie się 18 listopada. Seminarium jest okazją dla młodych dentystów, by wysłuchali opinii i sugestii ekspertów w kwestiach, które są kluczowe na początku ich kariery zawodowej.

Podczas wydarzenia poruszone zostaną m.in. takie kwestie, jak pierwsze miesiące w pracy stomatologa, budowanie sieci kontaktów zawodowych oraz sposoby, jak utrzymać równowagę pomiędzy pracą a zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Ponadto, wszyscy uczestniczący w dyskusji eksperci będą odpowiadać na pytania widzów i podzielą się swoimi przemyśleniami na temat rozpoczęcia kariery w stomatologii.

Z czym mierzą się brytyjscy absolwenci stomatologii?

Jedna z uczestniczek panelu, Sophie Rushton z Wesleyan Financial Services przekonuje: – Absolwenci stomatologii informują nas, że rozpoczynając karierę w zawodzie mierzą się z szeregiem nowych wyzwań, takich jak m.in. wyprowadzka z domu, znalezienie środków na niezbędne opłaty, a także zachowanie równowagi w relacjach z przyjaciółmi, rodziną oraz współpracownikami w nowym miejscu pracy.

My jesteśmy po to, aby im pomóc – z tego względu przygotowaliśmy webinar „Next step”, aby nieco ułatwić im rozpoczęcie pracy. Ten rok będzie wyglądał zupełnie inaczej dla młodych dentystów: rozpoczynają bowiem pracę w praktykach, które musiały dostosować się do nowych środków bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19 – dodała Sophie Rushton.

Bez względu na wyzwanie, jesteśmy po to, by wspierać następne pokolenie studentów stomatologii w rozpoczęciu przez nich kariery zawodowej.

Inna uczestniczka dyskusji, dr Natalie Bradley, ambasadorka Royal College of Surgeons, a zarazem coach działający w środowisku stomatologicznym, przyznała, że początek kariery zawodowej w zasadzie zawsze wiąże się ze stresem. W szczególnie wyjątkowej sytuacji znajdą się młodzi stomatolodzy wchodzący do zawodu w bieżącym roku.

– To wspaniale, że tegoroczne wydarzenie „Next Step” odbywa się w przestrzeni wirtualnej. Możemy rozmawiać z młodymi lekarzami o ich samopoczuciu, życiu po ukończeniu studiów stomatologicznych oraz wszystkim, co wiąże się z podjęciem przez nich pierwszej pracy – powiedziała Natalie Bradley.

– Poznawajmy się też od tej ludzkiej, nie tylko zawodowej strony. Im lepiej się znamy, tym lepsza będzie nasza współpraca – mówi w rozmowie z Dentonetem Aleksandra Laskowska, trener biznesu i coach. Zapytaliśmy, czy członkowie pracującego ze sobą na co dzień zespołu stomatologicznego powinni czasem spędzać czas razem także po pracy? A może należy tego unikać?

T.H., źródło: www.dentistry.co.uk

Fot. Archiwum


POWIĄZANE ARTYKUŁY

lekarz - Dentonet.pl
Łódzki protest ws. dopuszczania do wykonywania zawodu Lekarz

- Ta zmiana to jakaś kolosalna pomyłka świadcząca o absolutnym braku odpowiedzialności za bezpieczeństwo zdrowotne nas wszystkich - mówi dr Paweł Czekalski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi. Prezydium ORL stanowczo sprzeciwia się projektowi u...

dentysta - Dentonet.pl
Islandia: krótsza praca gabinetów i wsparcie rządu Lekarz

O sytuacji islandzkich lekarzy dentystów w związku z pandemią COVID-19 w wywiadzie opublikowanym na łamach „Dental Tribune International” poinformowała Katrín Guðmundsdóttir, dyrektor zarządzająca w Islandzkim Towarzystwie Stomatologicznym (Tannlækna...

higienistka - Dentonet.pl
Wielka Brytania: tysiące asystentek odchodzi z zawodu! Asysta

W dyskusji na temat przyszłości brytyjskiej stomatologii w dobie pandemii najwięcej mówi się o sytuacji finansowej lekarzy dentystów – zwłaszcza tych, którzy nie mają podpisanej umowy z Narodową Służbą Zdrowia (NHS) i z tego względu nie mogą liczyć n...

ROZWIŃ WIĘCEJ
koronawirus - Dentonet.pl
WHO: transmisja SARS-CoV-2 za sprawą młodych ludzi Lekarz

Takeshi Kasai, przewodniczący Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w rejonie Zachodniego Pacyfiku, powiedział, że pandemia koronawirusa w coraz większym stopniu rozwija się za sprawą ludzi młodych, nieświadomych swojej infekcji. Jak informuje PAP, zd...

Covid-19 - Dentonet.pl
Naczelna Rada Lekarska apeluje o wsparcie do... episkopatu Lekarz

Publiczne wypowiedzi negujące fakt występowania pandemii oraz potrzebę stosowania środków i procedur ochrony narażają na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia nie tylko te osoby, które zaufają takiemu irracjonalnemu przekazowi i przestaną stosow...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji