Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Trójmiasto rajem dla dentoturystów

Publikacja:
Trójmiasto rajem dla dentoturystów

Trójmiasto rajem dla dentoturystów

Nad polskim morzem kwitnie turystyka stomatologiczna. Coraz częściej w trójmiejskich gabinetach pojawiają się zagraniczni turyści, którzy przy okazji wakacji decydują się na kosztowne leczenie implantologiczne lub protetyczne. Powód? Koszty leczenia w Polsce są nawet o 60 proc. niższe niż w gabinetach w Danii, Niemczech czy w Wielkiej Brytanii – podaje Dental Travel Poland. Rozwojowi nowej gałęzi turystyki pomagają jednak nie tylko ceny, także infrastruktura woj. pomorskiego – lotniska, hotele i atrakcje turystyczne. Pozwala to Trójmiastu konkurować z takimi gigantami dentoturystycznego rynku, jak Kraków i Warszawa. Efekt – dziś aż 20-30 proc. pacjentów w trójmiejskich klinikach stanowią dentoturyści.

– Trójmiasto cieszy się głównie popularnością wśród Szwedów, Norwegów, Duńczyków, Brytyjczyków i Niemców. Ci ostatni stanowią ponad 50 proc. wszystkich turystów stomatologicznych. Dentoturystów ściągają do nas niższe ceny, przede wszystkim niezwykle kosztownego za granicą leczenia implantologicznego, protetycznego i stomatologii estetycznej, a także standard leczenia, identyczny jak w niemieckich czy skandynawskich gabinetach. Nie bez znaczenia jest tzw. oferta dodatkowa, która pozwala im połączyć np. dwutygodniowy pobyt i leczenie z wakacjami nad polskim morzem – mówi lek. stom. Paweł Andres, właściciel NZOZ Centrum Stomatologii Euro-Dent w Gdańsku.

Korzyści  z dentoturystyki i dental holidays odczuwają obie strony. Niemiec, Duńczyk czy Szwed podczas jednej wizyty w gabinecie potrafi zafundować sobie leczenie za sumę od 10 do 20 tys. złotych. Dla niego to i tak oszczędność sięgająca od 30 do nawet 70 proc.

Mocną stroną Trójmiasta są jednak nie tylko ceny leczenia, ale także oferta „dental holidays”. Tutejsze kliniki od lat współpracują z lokalnymi hotelami, pensjonatami, biurami podróży i przewoźnikami. W ofercie oprócz nowego uśmiechu można znaleźć zakwaterowanie, opiekę przewodnika i zwiedzanie Pomorza, a nawet zakupy. – Leczenie implantologiczne najczęściej wymaga dłuższego pobytu, często 2-3 tygodniowego. Ten czas pomiędzy kolejnymi zabiegami staramy się zapełnić dentoturystom atrakcjami, jakie oferuje Pomorze, promując przy okazji region. Wielu po takiej wizycie wraca na zwykłe wakacje – mówi dr Andres.

 

KL