Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

TOP DESIGN – do nagrody nominowany gabinet z Wrocławia

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
TOP DESIGN – do nagrody nominowany gabinet z Wrocławia

TOP DESIGN – do nagrody nominowany gabinet z Wrocławia

Wrocławski gabinet stomatologiczny ma szansę zostać uznanym za najlepiej zaprojektowany w Polsce. Dental Salon, jako jedyna placówka z miasta znalazł się w finale plebiscytu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne, w którym nagradza się najbardziej oryginalne i najmniej stresujące wnętrza gabinetów dentystycznych. W tym roku spośród ponad 22 tys. gabinetów architekci i designerzy nominowali do nagrody zaledwie 11 ośrodków stomatologicznych w Polsce.

Klinika z Wrocławia będzie rywalizował o nagrodę m.in. z gabinetami z Katowic, Olsztyna, Gdańska i Warszawy. Nagrodę TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne przyznaje m.in. prestiżowy magazyn Dobre Wnętrze. O tym, czy wygra gabinet z Wrocławia przekonamy się we wrześniu.

Zamienili dentystę w strefę chilloutu

Kto powiedział, że gabinet stomatologiczny musi być klinicznie biały? Dziś wnętrza klinik dentystycznych bardziej przypominają ekskluzywne hotele, SPA, a nawet redakcje modowych magazynów. Ma być wygodnie i jak najmniej dentystycznie. Powód? Im mniej gabinet przypomina pacjentowi, że jest u dentysty, tym mniejszy poziom stresu. Nic, więc dziwnego, że w modzie są gabinety stosujące arteterapię, ośrodki anxiety free, czyli wolne od strachu i gabinety-trankwilizatory, które dzięki kolorom, muzyce i zapachowi wyciszają pacjenta. Teraz moda na kojących dentystów dotarła także do Wrocławia. Efektem tego jest nominacja wrocławskiego Dental Salon do nagrody TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne.

Wnętrze jest mało kliniczne. Nie ma w nim dominującej bieli, są za to niespotykane u dentysty beże, wenge i fiolety, które w koloroterapii wpływają pozytywnie na poziom stresu. Zamiast zwykłych rażących i drażniących oczy lamp, mamy np. lampy przypominające krople rtęci spadające z sufitu. Poczekalnię natomiast zamieniliśmy w strefę chilloutu z sofami, poduchami i fotelami, zamiast zwykłych twardych krzeseł. Wszystko ma rodzić skojarzenia ze spokojem, pozwolić zrelaksować się przed zabiegiem” – wylicza lek. stom. Radosław Jadach właściciel Dental Salon we Wrocławiu.

Zdaniem dr Jadacha zmiany, jakie zachodzą w polskich gabinetach są efektem podjętej przez dentystów walki z dentofobią Polaków i stereotypowym postrzeganiem dentysty. – Wielu Polaków nie chodzi do dentysty, bo ma traumę stomatologiczną z dzieciństwa. Co więcej przekłada tę traumę także na swoje dzieci. Dentysta wciąż kojarzy im się z zimnym wnętrzem, zielonymi kafelkami, białymi ścianami i jarzeniówkami. Mamy także negatywne skojarzenia co do zapachu, a nawet dźwięku dentysty. Istnieje również przekonanie o tradycyjny zestawieniu – dentysta równa się ból – mówi dr Jadach.

I dodaje: "Tymczasem nowoczesne gabinety już się tego pozbyły. Wnętrza są cieplejsze, mniej medyczne, dźwięk wierteł wyeliminowano specjalnymi dźwiękoszczelnymi drzwiami, a zapach systemem wentylacji. Zminimalizowano także ból podczas zabiegów. Pacjentów znieczula się komputerowo, dzieci poddaje sedacji, w skomplikowanych przypadkach stosuje narkozy. Precyzyjna diagnostyka z kolei pozwala na szybsze i precyzyjniejsze leczenie".

Wrocławski gabinet ma w tym roku szanse na nagrodę aż w 3 kategoriach – nagroda Jury, nagroda czytelników magazynu Dobre Wnętrze i nagroda Inspiration, dla gabinetu zaangażowanego w edukację pacjenta. Na wszystkie placówki można głosować on-line na www.urzadzamy.pl/topdesign. Organizatorem konkursu jest magazyn „Dobre Wnętrze”, Dental Depot Wasio i Biomet3i. O wyborze najlepszego gabinetu decyduje jury składające się z dziennikarzy, projektantów, architektów i lekarzy, a także czytelnicy „Dobrych Wnętrz, głosujący on-line i za pośrednictwem SMS-ów.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Szkolne gabinety - Dentonet.pl
Szkolny gabinet w Kalwarii Lekarz

W Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej do użytku oddano szkolny gabinet stomatologiczny. Będzie on miał charakter międzyszkolny. W kolejnych latach gmina ma w planach uruchomienie następnych dwóch gabinetów w szkołach. Jak czytamy w komunika...

opłata epidemiologiczna - Dentonet.pl
Gabinet współpracujący z NFZ-em bez "opłaty epidemiologicznej" Lekarz

Rzecznik Praw Pacjenta poinformował, że gabinety stomatologiczne współpracujące z NFZ-em nie mogą domagać się od pacjentów tzw. opłaty epidemiologicznej za środki ochrony osobistej czy dezynfekcji. Rzecznik Praw Pacjenta w ostatnich tygodniach na sw...

PTS - Dentonet.pl
Gabinet stomatologiczny w czasie pandemii – PTS radzi Lekarz

Na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego pojawił się szereg opracowanych przez ekspertów wytycznych i podpowiedzi dotyczących funkcjonowania praktyk stomatologicznych w dobie pandemii COVID-19. Opisy, infografiki, formularze o...

ROZWIŃ WIĘCEJ
e-recepta - Dentonet.pl
Dentystka liderem e-zdrowia - wręczono nagrody dla najlepszych Lekarz

Lekarz Agata Wawrzyńczak ze Skierniewic, lekarz dentysta Anna Bubiłek-Bogacz z Bytomia oraz pielęgniarka Marika Gałczyk zwyciężyły w konkursie „Lider e-zdrowia 2019” w kategorii indywidualnej. Uroczysta gala konkursu „Lider e-zdrowia 2019”, podczas k...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres