Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Top Design – do nagrody nominowany gabinet z Radomia

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Top Design – do nagrody nominowany gabinet z Radomia

Top Design – do nagrody nominowany gabinet z Radomia

Dentyści coraz częściej decydują się na metamorfozy swoich klinik. Już dziś gabinet przypominają salony SPA, redakcje magazynów mody, loftowe apartamenty, a nawet strefy chilloutu znane z klubów. W modzie są kliniki trankwilizatory – czyli uspokajające i gabinety „anxiety free”, czyli wolne od stresu. Taki gabinet działa także w Radomiu. Projektując go, właścicielka dr Katarzyna Kargol-Kuszewska pozbyła się wszystkich tych, elementów, które stresują pacjenta.

Lampa jak rtęć i owocowe ściany…

W klinice zamiast bieli, dominują soczysto owocowe kolory, w poczekalni nie ma krzeseł, są sofy, światło jest punktowe, nie ma tradycyjnych jarzeniówek, w poczekalni z kolei sączy się ono z lampy przypominającej krople rtęci. Każdy z tych elementów ma swój cel.

  – Im mniej dentysta kojarzy się ze szpitalem tym lepiej pacjent znosi wizytę w gabinecie. Normą stają się więc wnętrza stosujące koloro- i aromaterapię, sięga się po wsparcie psychologów przy projektowaniu wnętrz. To już norma na zachodzie, w Polsce to wciąż nowość – mówi dr Katarzyna Kargol-Kuszewska – właścicielka Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Radomiu.

 I dodaje: – Tymczasem zwykła zmiana koloru ścian lub wprowadzenie kolorowych elementów może pozytywnie wpłynąć na poziom stresu. Ważne są także wszelkie rozpraszacze uwagi np. ekrany plazmowe z filmem podczas zabiegu, słuchawki z muzyką, którą pacjent sam wybiera lub przytłumione oświetlenie w poczekalni, które nie rozdrażnia – wylicza dr Kargol-Kuszewska.

 Ale to nie jedyny powód, dla którego dentyści inwestują w zmiany wnętrz. – Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim bardziej wytłumione gabinety, w których do wykończenia mebli, ścian, podłóg stosuje się materiały gwarantujące niezwykłą sterylność wnętrza, a tym samym bezpieczeństwo leczenia. To również innowacyjna technologia, własne pracownie RTG i tomografii, nowoczesne sterylizatornie, całe zaplecze technologiczne, które podnosi jakość leczenia, czyni je szybszym, bardziej precyzyjnym, bezbolesnym – wylicza dentystka.

Dzieci się boją, ale dorośli bardziej…

I chociaż mogłoby się wydawać, że nowoczesne gabinety powstają wyłącznie z myślą o dzieciach, to nic bardziej mylnego. Bezstresowe kliniki powstają przede wszystkim z myślą o dorosłych pacjentach, zwłaszcza 40 i 50-latkach, którzy w głowie wciąż mają wizerunek dawnego, PRL-owskiego gabinetu. Jest on wciąż na tyle silny, że zaledwie 28 proc. dorosłych Polaków ma kompletne uzębienie – wynika z danych raportu EUROBAROMETR.

 – W Polakach wciąż siedzi trauma szkolnego gabinetu, obskurnych przychodni, borowania, jako leku na każdą przypadłość. Zmiany wyglądu wnętrz to jeden z elementów walki z dentofobią przeciętnego Kowalskiego.  W ten sposób pokazujemy, że leczyć zęby można w zupełnie innej atmosferze, dalekiej od stereotypowego, białego gabinetu – mówi dr Kargol-Kuszewska.

Dobry przykład z Radomia…

To właśnie te elementy zadecydowały o nominacji gabinetu do nagrody TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne. – Nominujemy w tym roku gabinety, które nie tylko ładnie wyglądają, ale także takie, które swoim wyglądem potrafią wpłynąć na postrzeganie całej polskiej stomatologii, walcząc tym samym ze stereotypami. Pokazujemy pacjentom, zwłaszcza tym bojącym się dentysty, jak bardzo zmieniły się gabinety w całym kraju. Najlepszy przykład tego mamy w Radomiu – mówi Małgorzata Wasio Malinka z Biomet3i, jedna z jurorek konkursu.

INTERDENTAL ma w tym roku szanse na nagrodę aż w 3 kategoriach – nagroda Jury, nagroda czytelników magazynu Dobre Wnętrze i nagroda Inspiration, dla gabinetu zaangażowanego w edukację pacjenta. Na wszystkie placówki można głosować on-line na www.urzadzamy.pl/topdesign. Organizatorem konkursu jest magazyn „Dobre Wnętrze”, Dental Depot Wasio i Biomet3i. O wyborze najlepszego gabinetu decyduje jury składające się z dziennikarzy, projektantów, architektów i lekarzy, a także czytelnicy „Dobrych Wnętrz, głosujący on-line i za pośrednictwem SMS-ów. Nagroda jest wręczana już po raz 3. W 2010 roku nagrodzono nią klinikę z Wrocławia, w 2011 z Katowic.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Szkolne gabinety - Dentonet.pl
Szkolny gabinet stomatologiczny w Kalwarii Zebrzydowskiej Lekarz

W Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej do użytku oddano szkolny gabinet stomatologiczny. Będzie on miał charakter międzyszkolny. W kolejnych latach gmina ma w planach uruchomienie następnych dwóch gabinetów w szkołach. Jak czytamy w komunika...

opłata epidemiologiczna - Dentonet.pl
Gabinet współpracujący z NFZ-em bez "opłaty epidemiologicznej" Lekarz

Rzecznik Praw Pacjenta poinformował, że gabinety stomatologiczne współpracujące z NFZ-em nie mogą domagać się od pacjentów tzw. opłaty epidemiologicznej za środki ochrony osobistej czy dezynfekcji. Rzecznik Praw Pacjenta w ostatnich tygodniach na sw...

PTS - Dentonet.pl
Gabinet stomatologiczny w czasie pandemii – PTS radzi Lekarz

Na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego pojawił się szereg opracowanych przez ekspertów wytycznych i podpowiedzi dotyczących funkcjonowania praktyk stomatologicznych w dobie pandemii COVID-19. Opisy, infografiki, formularze o...

ROZWIŃ WIĘCEJ
e-recepta - Dentonet.pl
Dentystka liderem e-zdrowia - wręczono nagrody dla najlepszych Lekarz

Lekarz Agata Wawrzyńczak ze Skierniewic, lekarz dentysta Anna Bubiłek-Bogacz z Bytomia oraz pielęgniarka Marika Gałczyk zwyciężyły w konkursie „Lider e-zdrowia 2019” w kategorii indywidualnej. Uroczysta gala konkursu „Lider e-zdrowia 2019”, podczas k...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres