Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca
Materiały i technologie
Lifestyle
Aktualności
Finanse i podatki
Edukacja

Teoria czy praktyka co ważniejsze?

Brak komentarzy | Publikacja:
Teoria czy praktyka co ważniejsze?

Teoria czy praktyka co ważniejsze?

Do ubiegłego roku edukacja asystentek stomatologicznych odbywała się w szkołach według programu weryfikowanego przez ministerstwo edukacji. Można było założyć, przy wybieraniu tego zawodu, że niezależnie od placówki, słuchaczki będą miały dostęp do wiedzy na odpowiednim poziomie.

Czy coś się mogło zmienić w tym zakresi, na przełomie tych kilku miesięcy? Może to, że teraz decydując się na wybór kursu dla asystentek trzeba znacznie więcej czasu poświęcić na analizę warunków. Co bierzemy pod uwagę, jeżeli pominiemy cenę? Oczywiście czas kursu i elementy programu.

Zazwyczaj takie szkolenia mają dwa filary, teorię i praktykę. Pytanie – co jest ważniejsze? Teoria czy praktyka ma większe znaczenie dla asystentki stomatologicznej. A może teoria nie jest potrzebna i wystarczą jedynie warsztaty praktyczne?

Jednak okazuje się, że wiedza teoretyczna jest potrzebna. Trudno sobie wyobrazić asystentkę stomatologiczną bez wyposażenia w podstawową choćby wiedzę z zakresu mikrobiologii, zagadnień farmakologicznych, co daje asystentce stomatologicznej możliwość nauczenia się rozpoznawania leków, zasad ich działania i stosowania. Do tego niezbędne w programie są elementy zarówno pedagogiki i psychologii. To szansa na to, aby nawet nie mając wcześniej żadnego doświadczenia, uzyskać wskazówki jak ma wyglądać kontakt z pacjentem, jak z nim postępować, kiedy boi się samej wizyty w gabinecie stomatologicznym czy jakiegoś zabiegu.

Nie ma co ukrywać, jest tego sporo i rysuje się pokusa, że niektórzy organizatorzy kursów dla asystentek stomatologicznych, mogą zmniejszyć zasób przekazywanej wiedzy teoretycznej. Dlatego warto ocenić proponowane kursy pod tym kątem. Teoria jest ważna. Samej asystentce będzie trudniej ją uzupełnić, ale oczywiście trzeba się doszkalać także później.

Przeciętny kurs dla asystentki stomatologicznej trwa około 60 godzin. Trudno to porównać z dwoma semestrami szkoły policealnej. Zatem wybierając ten odpowiedni, trzeba wybierać mądrze. To daje większe szanse na to, że zostaniemy profesjonalną asystentką stomatologiczną.

 

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

SF9A2263 1
Praktyka i jeszcze raz praktyka, czyli warsztaty na Asysdencie Asysta

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w warsztatach praktycznych podczas tegorocznej edycji Asysdentu. Gabinet stomatologiczny, małe salki szkoleniowe, większe sale warsztatowe - różne miejsca i różne tematy.Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej p...

szkolne gabinety - Dentonet.pl
"Moja praktyka" - porady dla lekarzy od Naczelnej Izby Lekarskiej Lekarz

RODO, dokumentacja elektroniczna, radiologia, procedury sanitarne. To tylko kilka z zagadnień, który muszą być dobrze znane i respektowane przez lekarzy prowadzących praktykę lekarską lub podmioty lecznicze. We wszystkich tych aspektach z pomocą przy...

higiena w dobie koronawirusa - Dentonet.pl
Zarządzanie praktyką w dobie pandemii. Jak poukładać finanse? Lekarz

Koszty prowadzenia praktyki stomatologicznej wzrosły. Podnosić ceny dla pacjentów czy nie? Jak to zorganizować? Dodatkowa opłata epidemiologiczna czy wyższa cena za całość usługi? Jak i czy rozmawiać z pacjentami o wyższych cenach? A jeśli nie chcemy...

ROZWIŃ WIĘCEJ
maseczki ochronne - Dentonet.pl
Dopasowanie maseczki do twarzy ważniejsze niż jej rodzaj Asysta

Naukowcy z Wielkiej Brytanii przeprowadzili eksperyment, który pokazał, że zwykłe, tańsze maseczki chronią przed koronawirusem w podobnym stopniu co profesjonalne maseczki np. chirurgiczne - ważne jest to, aby były dobrze dopasowane do twarzy użytkow...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji