Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Szminka szkodzi zębom

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Szminka szkodzi zębom

Szminka szkodzi zębom

Niewiele kobiet dopuszcza nawet do siebie taką myśl, że używanie szminki może zaszkodzić zębom. Jest to jednak udowodnione naukowo przez badaczy z uniwersytetu w Sao Paulo. Szminka, nieodłączna towarzyszka damskiego makijażu, paradoksalnie może pozbawić Cię pięknego uśmiechu.

To zawarta w szmince parafina uszkadza poważnie szkliwo zębów. I chociaż w kolorowych pomadkach znajdują się jej niewielkie ilości, gdy malujemy usta codziennie przez dłuższy czas, możemy poważnie zaszkodzić naszym zębom – tłumacz badacz Antonio Habier. Parafina powoduje bowiem mikropęknięcia i ubytki w szkliwie.

I chociaż używanie odpowiedniej pomadki może sprawić, że nasz uśmiech wydaje się bielszy, to nie będzie na pewno zdrowszy.

Eksperci zalecają kobietom stosującym kosmetyki z parafiną wzmożoną higienę jamy ustnej oraz częste kontrole u stomatologa. Należy sprawdzać także składniki kosmetyków, których używamy codziennie.

Szminka to nie jedyny kosmetyk, który zawiera substancje szkodliwe dla zdrowia. Naukowcy zwrócili także uwagę, że kobiety, które używają maskar, tuszu do rzęs, podkładów, dostarczają codziennie do organizmu spore ilości związków chemicznych.

 

KL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Leczenie endodontyczne szkodzi? Federacja FDI reaguje Lekarz

Światowa Federacja Dentystyczna FDI opublikowała Białą Księgę (tzw. White Paper) w pełni poświęconą procedurom endodontycznym. Czas oraz formuła, w jakiej to zrobiono, pozwala sądzić, iż jest to zdecydowana reakcja na próby deprecjonowania tej dziedz...

cukier - Dentonet.pl
#NieCukrz, cukier szkodzi – w sobotę dzień otwarty w NFZ Pacjent

#NieCukrz, cukier szkodzi – pod takim hasłem w najbliższą sobotę (26 stycznia) oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia organizują dzień otwarty. Poświęcony jest profilaktyce zdrowotnej i konsekwencjom nadmiernego spożywania cukru.W najbliższ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres